ROHM AND HAAS z powodzeniem przeprowadza wstępną rejestrację ponad 700 substancji chemicznych w celu sprostania terminowi, który wyznaczają jej przepisy REACH

Firma Rohm and Haas z powodzeniem osiągnęła pierwszy kluczowy etap, do którego zobowiązują ją przepisy Unii Europejskiej, znajdujące się w regulacji REACH.

1 grudnia 2008 r. Specialty Chemicals Group ukończyła wstępną rejestrację ponad 700 substancji, które produkuje w Unii Europejskiej lub do niej importuje.

Przepisy Unii Europejskiej dotyczące rejestracji, oceny, zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) weszły w życie w czerwcu 2007 roku. Ich dwa nadrzędne cele, które firma Rohm and Haas w pełni popiera, mają na uwadze lepszą ochronę ludzkiego zdrowia i środowiska, przy jednoczesnym dalszym prowadzeniu konkurencyjności przemysłu chemicznego UE.

Zgodnie z zasadą “brak danych, brak obrotu” wszystkie przedsiębiorstwa produkujące lub importujące więcej niż jedną tonę określonej substancji chemicznej rocznie do Unii Europejskiej są zobowiązane do jej rejestracji w centralnej bazie danych. W przypadku stosowania najbardziej niebezpiecznych substancji, konieczne będzie zezwolenie.

“Aktywnie spełniamy wymagania, które nakładają na nas przepisy REACH”, mówi Gray Wirth, prezes firmy Rohm and Haas na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę (Region EMEA). “Działanie oraz współpraca w otoczeniu przepisów takich jak REACH nie jest niczym nowym dla Rohm and Haas. Jest to dla nas normalna sytuacja, niezależnie od tego, gdzie działamy, jest to zgodne także z naszymi podstawowymi wartościami związanych z bezpieczeństwem i środowiskiem”, podkreśla Wirth. “Weszliśmy w ten proces dobrze przygotowani”, powiedział Wirth, „Wysiłek się opłacił – wszystkie nasze substancje zostały wstępnie zarejestrowane zgodnie z planem”.

Prawdą jest, że regulacje REACH będą wpływały na tysiące chemikaliów, jednakże firma Rohm and Haas spodziewa się, że tylko stosunkowo niewielka ilość będzie wymagała szczególnej uwagi i/lub zastąpienia przez firmę. W międzyczasie, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju, firma Rohm and Haas w sposób aktywny próbuje wyeliminować kwestionowane substancje ze swoich produktów, gdy jest to technicznie i ekonomicznie opłacalne.

“Regulacje REACH widzimy jako element przedstawiający nam możliwości rynkowe”, dodaje Wirth. “Posiadamy technologię oraz zasoby, aby sprostać potrzebom rynku, które będą wynikały z przepisów REACH. Potrzeby te będą częścią naszych wysiłków w związku z innowacjami”.

O Rohm and Haas

Od 1909 r. Rohm and Haas jest światowym liderem w tworzeniu i opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań dla przemysłu materiałów specjalistycznych. Produkty i technologie firmy są stosowane w wielu branżach, takich jak: Budownictwo, Elektronika, Procesy Przemysłowe, Opakowania i Papiernictwo, Transport, Chemia Gospodarcza i Produkty Higieny Osobistej, Gospodarka Wodna, Żywność i Przemysł Detaliczny. Technologie i rozwiązania Rohm and Haas codziennie ułatwiają życie ludziom na całym świecie. Siedziba spółki znajduje się w Filadelfii w stanie Pensylwania, USA, a wartość jej sprzedaży wyniosła w 2007 r. około 8,9 miliarda USD.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem www.rohmhaas.com imagine the possibilities™
Źródło: ''