W papierze termicznym, który był powszechnie używany w sektorze handlu detalicznego do drukowania dowodów zakupów i etykiet z wagoetykieciarek, tradycyjnie zastosowanie miał bisfenol A (BPA) jako wywoływacz koloru. Nowe przepisy unijne wymagają jednak, aby od 2 stycznia 2020 r. wszystkie papiery termiczne sprzedawane w Europie nie zawierały BPA.

Rok 2020 z etykietami termicznymi niezawierającymi BPA

Firma UPM Raflatac przewidując tę zmianę, wprowadziła pełną ofertę niepowlekanych i powlekanych po stronie wierzchniej termicznych materiałów etykietowych niezawierających BPA do najbardziej typowych zastosowań końcowych. Ponadto oferuje ona produkty etykietowe niezawierające bisfenolu i w ogóle niezawierające fenolu w przypadku bardziej szczególnych potrzeb użytkowników końcowych.

- „Wyprzedzanie o krok przepisów jest ważne, dlatego oferujemy pełną gamę termicznych papierów etykietowych niezawierających BPA na długo przed terminem — mówi Jon Lenck, dyrektor ds. produktów VIP i Prime, EMEIA. - W przypadku wątpliwości, czy dany produkt będzie odpowiedni, prosimy o kontakt — chętnie doradzimy”.

 

Dowiedz się więcej o UPM Raflatac

 

Źródło: UPM Raflatac