Na rynkach wschodnich, wraz z ich rozwojem, pojawiają się nowe możliwości zbytu produktów. Hitem ostatnich targów Prodexpo były polskie opakowania do produktów spożywczych. Polscy przedsiębiorcy już dziś powinni rozpocząć przygotowania do udziału w największych na rynku wschodnim targach branży spożywczej Prodexpo 2002, które odbędą się w lutym przyszłego roku.

Targi spożywcze w Moskwie to najlepsza i najbardziej rozreklamowaną imprezą tego typu w Rosji. Zainteresowanie firm z całego świata jest tak duże, że organizatorzy zmuszeni są do wprowadzania ograniczeń ilościowych dla wystawców z poszczególnych państw. Niedawno pojawiło się w Rosji olbrzymie zapotrzebowanie na różnego rodzaju opakowania produktów spożywczych.

Rośnie również zapotrzebowanie na typowe produkty spożywcze. Rynek staje się coraz bardziej chłonny, szczególnie w większych miastach. Zdaniem osób analizujących strukturę popytu w Rosji, niedrogie, ale dobre jakościowo produkty spożywcze mogą tam liczyć na niemalże nieograniczony zbyt.

Targi są objęte dofinansowaniem Ministerstwa Gospodarki. Dla małych i średnich firm dofinansowanie wynosi 800 zł za 1 mkw. ekspozycji, dla pozostałych 600 zł. Dodatkowo, do końca października organizator oferuje uczestnikom promocyjne ceny. Firmy biorące udział w targach zostaną również zaproszone na jedno z cyklicznych spotkań na temat aktualnych możliwości wejścia na rynki wschodnie, które odbędzie się w Ministerstwie Gospodarki.
Źródło: ''