W bieżącym tygodniu odbywają się Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych i Gumy - PLAST'06 oraz wystawa opakowań IPACK-IMA`06. W tym roku obydwie imprezy przebiegać będą równocześnie w terminie od 14-stego do 18-stego lutego 2006 roku na ultranowoczesnych terenach targowych Fiera Milano w Rho-Pero w Mediolanie. Trend łączenia obu branż widać na podstawie wydarzeń targowych...
Targi tworzyw sztucznych PLAST i wystawa opakowań IPACK-IMA, to dwie duże imprezy, które dotychczas organizowane były osobno, co trzy lata. W 2006 roku odbywać się będą równolegle w dniach 14-18 lutego, w salach nowego centrum wystawienniczego w Rho-Pero w Mediolanie (Włochy). Dwie spółki organizujące wystawy, PROMAPLAST i IPACK-IMA, zdecydowały się połączyć dwie duże wystawy dedykowane przemysłowi tworzyw sztucznych i branży opakowaniowej. Organizatorzy spodziewają się 3,5 tys. wystawców (ostatnie wystawy IPACK-IMA i PLAST, zorganizowane odpowiednio w marcu i maju 2003, miały ponad 1700 wystawców każda) i ponad 100 tys. zwiedzających (w 2003 r. - 45 tys. gości na IPACK-IMIA i 67 tys. odwiedzających PLAST).


Plan sytuacyjny obu imprez - centrum wystawiennicze w Rho-Pero w Mediolanie

Nowa wystawa zajmie powierzchnię prawie 140 tys. metrów kwadratowych i przyciągnie gości (podobnie jak organizowane poprzedni targi) z ponad 120 krajów. Połączenie PLAST i IPACK-IMA jest wielkim wydarzeniem, które pozwoli wykorzystać potencjał nowego centrum wystawienniczego. PLAST i IPACK -IMA – dwie dobrze znane wystawy, odbywające się w tym samym miejscu i czasie przy zachowaniu ich tożsamości - będą wielkim wydarzeniem w branży tworzyw sztucznych i opakowań.

Więcej informacji na: www.ipack-ima.com oraz www.plast06.org
Źródło: ''