Trzy układy sortowania wagowego, Ishida Flex Grader w połączeniu, z wprowadzonym niedawno na rynek - systemem zdalnego monitoringu - Sentinel, stanowią wsparcie i zapewniają zarówno większą dokładność, jak i wydajność produkcyjną. Urządzenia są eksploatowane u jednego z wiodących holenderskich przetwórców drobiu.

Rozwiązania ISHIDA pomagają maksymalizować uzysk w produkcji drobiarskiej


Firma Van Miert realizuje cykle uboju oraz przycinania drobiu, tj. operacje poprzedzające kolejne procesy przetwórcze. W przetwórni w Breukelen są eksploatowane dwa systemy sortujące Flex Grader, a jeden w jej oddziale w Hunsel. Urządzenia Ishida naważają i sortują piersi drobiowe (Breast cups, tj. piersi ze skórą i z kością) do skrzyń po 14,5 kg, obsługując do 135 produktów na minutę.

Piersi (breast cup, tj. piersi z kością i skórą) są pakowane według różnych zakresów wagowych, od dowolnej wagi poniżej 300g, do porcji o wadze do 850g i 999g. Doskonała precyzja urządzeń Ishida Flex Grader sprawia, że produkty są spójnie klasyfikowane wagowo i sortowane do odpowiedniej kategorii. Przetwórnia Van Miert może dzięki temu maksymalizować uzysk i wartość każdego cyklu produkcyjnego. Zdublowanie wagi (tj. sytuacja, gdzie na taśmę ważącą docierają dwie piersi jednocześnie) również zostały zminimalizowane, a sortowniki Flex Grader pracują z wydajnością na poziomie około 99,3%. 

Rozwiązania ISHIDA pomagają maksymalizować uzysk w produkcji drobiarskiej


Kolejna korzyść dla firmy Van Miert wynika z kompaktowych gabarytów systemu Flex Grader, które w obu fabrykach przysporzyły oszczędności cennej przestrzeni produkcyjnej. Ponadto niezawodność urządzeń Flex Grader jest kolejnym istotnym czynnikiem zintegrowanej linii produkcyjnej, gdzie wszelkie nieplanowane przestoje mogą skutkować poważnymi konsekwencjami dla całej produkcji. 

Rozwiązania ISHIDA pomagają maksymalizować uzysk w produkcji drobiarskiej


- "Jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności systemu Flex Grader
- potwierdza Arno Streng, Główny Inżynier Van Miert - Są łatwe w konfiguracji i regulacji w trakcie cyklu produkcyjnego. Skutkuje to odciążeniem operatorów, dając nam więcej czasu na prowadzenie dalszych czynności związanych z kontrolą jakości produktu".

Urządzenia Flex Grader pracują dziewięć godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Obecnie maszyny operują na poziomie około 70% swojej maksymalnej wydajności, co oznacza możliwość dalszego zwiększania przepustowości, jeśli zajdzie taka potrzeba. 


Rozwiązania ISHIDA pomagają maksymalizować uzysk w produkcji drobiarskiej


W ramach realizacji rygorystycznych standardów higieny, firma Van Miert pod koniec każdej zmiany przeprowadza dokładne, pięciogodzinne czyszczenie całego obszaru przycinania. Sprzyja temu budowa maszyny Flex Grader, która została zaprojektowana na wytrzymałej konstrukcji otwartej ramy, która jest łatwa w czyszczeniu bez wymogu demontowania części. 


Rozwiązania ISHIDA pomagają maksymalizować uzysk w produkcji drobiarskiej


System Ishida Sentinel zapewnia zdalne monitorowanie linii. Aplikacja dostarcza szczegółowych raportów, tak o numerach produkcyjnych oraz wynikach naważeń całkowitych, jak też informuje o wszelkich operacjach typu zmiany ustawień, czy zmian targetów wagowych dokonanych przez operatorów podczas zmiany. Dzięki nim w firmie Van Miert można natychmiast ocenić ogólną wydajność linii i przedsięwziąć wszelkie niezbędne kroki mające na celu utrzymanie maksymalnej wydajności. 


Rozwiązania ISHIDA pomagają maksymalizować uzysk w produkcji drobiarskiej


- "Sortowniki wagowe Ishida Flex Grader poprawiły efektywność naszej produkcji dzięki zwiększonej precyzji, kompaktowym wymiarom oraz łatwości użycia, w porównaniu do systemu, z którego korzystaliśmy do tej pory -
konkluduje Arno Streng. - Równie ważnym jest fakt, że wdrożenie systemu Ishida Sentinel zapewniło natychmiastową dostępność do aktualnych informacji oraz statystyk maszyn na bieżąco. To z kolei umożliwiło nam utrzymanie wydajności linii na najwyższym poziomie i maksymalizować zwrot kosztów inwestycji z każdego cyklu produkcyjnego".

 

Dowiedz się więcej o Ishida Europe

 

Źródło: Ishida Europe