Firma wypuściła pionierską technologię termoformowania z etykietowaniem w formie i zyskała uznanie Europejskiego Konkursu Termoformowanych Części w 2016 roku.

RPC Bebo Plastik z wyróżnioną technologią IML - T

Nowe pojemniki i pokrywy zdobyły pierwszą nagrodę w kategorii „Cienkie folie – zastosowania w opakowaniach do żywności”. Do zalet innowacji jury zaliczyło dużą powierzchnię na etykiety, możliwość ochrony barierowej przez zastosowanie folii wielowarstwowej oraz kompatybilność użycia z istniejacymi maszynami. 

Technologia IML-T pozwala nakładać na pojemnik etykiety z nadrukiem podczas procesu termoformowania. Daje to możliwość wykorzystania złożonych, wielotorowych nadruków aż w ośmiu kolorach, dla lepszego wykończenia i pokrycia większej powierzchni pojemnika. Jest to niemożliwe przy zastosowaniu druku bezpośredniego.

Dzięki  procesowi zdobienia pokrywek możliwe jest bardziej precyzyjne umieszczenie etykiet, niż w przypadku etykietowania poza formą. Wszystkie pokrywki, bez względu na wagę, produkowane są na tych samych maszynach. Dzięki zastosowaniu technologii IML-T możliwe jest tworzenie lekkich pojemników na liniach o dużej wydajności oraz przy konkurencyjnym koszcie oprzyrządowania, co zapewnia wysoki zwrot inwestycji. Europejski Konkurs Termoformowanych Części został stworzony w 2006 roku przez europejski dział termoformowania Towarzystwa Inżynierów Tworzyw Sztucznych, a jego tegoroczna edycja odbyła się podczas Europejskiej Konferencji Termoformowania w Sitges koło Barcelony.

Dowiedz się więcej