Produkcja przez RPC Bebo Nederland 2-kilogramowych pojemników z wieczkami do miksów do smarowania pieczywa firmy Kerry Foods pokazuje korzyści płynące ze zdolności Grupy RPC do kompleksowej obsługi w zakresie opakowań ze sztywnych tworzyw sztucznych.

Nowa wielkość opakowania uzupełnia serie pojemników produkowanych już dla tej firmy przez RPC Hereford. Pojemniki i wieczka termoformowane z PP w RPC Bebo Nederland wykorzystują konsekwentnie innowacyjne dwukolorowe zestawienie złotej powierzchni zewnętrznej z białym wnętrzem zastosowane w pozostałych wersjach pojemnościowych opakowań, utrwalając wizerunek marek Low Low, Golden Cow i Kerrymaid firmy Kerry Foods jako produktów wysokiej jakości.

Grupa RPC jest dziś niekwestionowanym liderem na europejskim rynku sztywnych opakowań tworzywowych. Wyjątkowe jest to, że poszczególne firmy koncernu oferują produkty we wszystkich technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych - od rozdmuchu, przez wtrysk, aż do termoformowania z wykorzystaniem ogólnie dostępnych, podstawowych tworzyw. Obecnie po kilku przejęciach innych firm Grupa dysponuje ponad czterdziestoma zakładami produkcyjnymi w dwunastu krajach z łącznym zatrudnieniem na poziomie 6 tysięcy osób.

Siłą grupy jest to, że oferuje ona zarówno kompleksowe, indywidualne rozwiązania opakowaniowe dla wielkich odbiorców produktów konsumpcyjnych jak Unilever, Nestlé, Heinz czy Procter&Gamble, a także ogólnodostępne standardowe rozwiązania dla małych firm krajowych.

RPC produkuje opakowania dla przemysłu spożywczego, wyrobów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, farmaceutyków, farb, a także lakierów, środków czystości, chemii przemysłowej i agrochemii. Szczególnie mocną pozycję koncern utrzymuje w sektorze kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, kubków napojowych (także do automatów sprzedających), masła i margaryny oraz barierowych opakowań wielowarstwowych dla produktów spożywczych wrażliwych na tlen (butelki, słoje, tacki).

Od początku powstania RPC w 1991 roku z pięcioma zakładami w Wielkiej Brytanii, Grupa kontynuuje swój dynamiczny rozwój. Jest to rozwój organiczny oraz odbywający się poprzez przejęcia zakładów należących do innych firm.

Źródło:
Źródło: ''