Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych prawdopodobnie zainwestują w Kowalewie Pomorskim. Należąca do grupy firma Plastica chce wybudować na terenie TZMO zakład opakowań z folii dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Inwestycja warta jest 89 mln zł i stworzy 150 miejsc pracy.

Grupa Kapitałowa TZMO to czołowy europejski producent i dostawca produktów medycznych, artykułów higienicznych i kosmetycznych na rynek światowy. Produkty Grupy Kapitałowej TZMO stanowią pierwszy wybór dla rzeszy polskich klientów, stale rośnie również liczba wiernych nabywców naszych wyrobów na światowych rynkach.

Początki Grupy sięgają 1951 roku, kiedy powstało przedsiębiorstwo państwowe Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. W 1991 roku Spółka Akcyjna Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych wykupiła jego majątek od Skarbu Państwa. Była to jedna z pierwszych zakończonych sukcesem prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego w Polsce. Akcjonariuszami Spółki są osoby fizyczne, obywatele Polski: pracownicy przedsiębiorstwa i przedstawiciele środowiska medycznego.

W stale rozwijanej ofercie produktowej Grupy znaleźć można wysokiej jakości wyroby higieniczne dla kobiet i dzieci, medyczne materiały opatrunkowe, produkty do inkontynencji, a także obszerny wybór kosmetyków oraz wyrobów dla domu.

Źródło: www.tzmo.pl
Źródło: ''