24 września w Gryfinie odbyło się oficjalnie otwarcie zakładu produkcyjnego firmy Invento. Fabryka oferuje przede wszystkim usługę rozdmuchu puszek PET, ale także rozlewu na tej samej linii.

Ruszyła fabryka puszek PET Invento

Nowy zakład jest jednym z najnowocześniejszych fabryk w Polsce i Europie. Hala produkcyjno-magazynowa posiada łączną powierzchnię 3 tys. m2, z pełną infrastrukturą pomocniczą. Cały zakład wybudowano na powierzchni liczącej 10 tys. m2. Zakład ma za zadanie produkować innowacyjne puszki typu PET, opatentowane w ponad 90 krajach na świecie.

Całe wyposażenie fabryki pozwala także na produkcję napojów. Mówiąc o maksymalnych możliwościach produkcyjnych zakładu w zakresie rozdmuchu puszek szacuje się, że będzie to 160 mln szt. oraz ok. 100 mln sztuk napojów. Inwestycja Invento pochłonęła nakłady finansowe o wartości ok. 50 mln złotych. Firma ma w planach dalszą rozbudowę zakładu w kolejnych latach.

Celem firmy Invento jest zachęcenie klientów do stosowania puszek wykonanych z tworzywa sztucznego. Docelowo, w ciągu kilkunastu lat, ma to sprawić, że puszka PET zastąpi rozwiązania aluminiowe, tak popularne dotąd na rynku. Istotną informacją dla lokalnego rynku jest fakt, że właścicielem oraz pomysłodawcą technologii jest polska spółka z jej polskimi udziałowcami. Innowacją jest możliwość przygotowania w ciągu ok. godziny funkcjonujących linii czołowych światowych producentów do rozlewu PET CAN, wyłącznie za pomocą krótkiej kalibracji.

Dowiedz się więcej