Przez najbliższe dwa tygodnie w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu w ramach wystawy pod hasłem „Moda na Eko”, będzie można dowiedzieć się jak w praktyce wygląda recykling, uzyskać odpowiedź na szereg pytań z dziedziny ekologii, a także wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami.

Ruszyła Moda na Eko w Galerii Dominikańskiej
W dniu 2 sierpnia w Galerii Dominikańskiej rozpoczęła się interaktywna wystawa, podczas której nie tylko najmłodsi mogą poznać działanie pras do odpadów i automatów do przyjmowania opakowań zwrotnych po napojach. Całości dopełnią pokazy mody ekologicznej oraz warsztaty tematyczne. Wystawę zakończą w dniach 13-14 sierpnia Dni Familijne pod patronatem marek Orwak i Tomra, podczas których każdy będzie mógł spróbować sił w prasowaniu puszek na czas lub na chwilę stać się operatorem maszyny prasującej. W programie: Eko-zawody – prasowanie puszek aluminiowych na czas, Eko-ugniatanie – zmniejszanie objętości odpadów na belownicach, Eko-sprawdzanie – optyczne rozpoznawanie opakowań po napojach w automatach Tomra, Eko-konkurs – na najciekawsze hasło ekologiczne, Eko-poszukiwanie skarbów – odnajdywanie ukrytych eko-eksponatów na terenie Galerii.

Galeria Dominikańska Wrocław
Plac Dominikański 3
50-159 Wrocław

Tomra Orwak Polska Sp. z o.o. jest polskim oddziałem szwedzkiego koncernu AB Orwak, który specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji urządzeń do zmniejszania objętości odpadów. Stuprocentowym właścicielem Orwak jest norweska spółka Tomra, wiodący światowy producent zintegrowanych rozwiązań w zakresie odzysku i recyklingu zużytych opakowań.Źródło: ''