W dniach 25-27 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbywają się I Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Targi są okazją do prezentacji branżowych nowości, udziału w Giełdzie Kooperacyjnej oraz wyjątkowej konferencji. Na liście Wystawców znalazło się 140 firm, w tym również firmy spoza granic Polski (m.in. z Niemiec, Włoch, Czech, Słowacji czy Szwajcarii).

Ruszyły Targi INNOFORM! Zobacz zdjęcia!

Udział w Targach INNOFORM bierze wiele znanych na polskim oraz zagranicznym rynku firm. Swoją obecność zapowiedziały również misje gospodarcze: estońska oraz niemiecka.

Ważnym punktem programu jest Giełda Kooperacyjna. Poprzez bezpośrednie spotkania, prezentacje możliwości parków maszynowych  i nowych technologii, a przede wszystkim wolę nawiązania współpracy tu i teraz, zdobycie kontraktów może być bardzo skuteczne.

Wystawie towarzyszy Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza, podzielona na trzy bloki tematyczne: narzędziowy, przetwórstwa tworzyw sztucznych i ogólny. Podczas jej trwania eksperci zaprezentują m.in. najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Będzie to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. 

Wśród branżowych nowości oraz innowacyjnych rozwiązań prezentowanych na Targach znalazły się m.in.:

  • uniwersalne narzędzia tokarskie „SMARTCUT” firmy PAFANA S.A., służące do toczenia i wiercenia,
  • rodzina narzędzi obrotowych i tokarskich z modułem tłumienia drgań Silent Tools™ firmy Sandvik Coromant,
  • polska premiera prezentowana przez ABPLANALP - obrabiarka High Speed Eagel V5 niemieckiej firmy OPS Ingersoll, która idealnie sprawdza się przy precyzyjnej obróbce elementów.

Wysoki poziom merytoryczny oraz program towarzyszący Międzynarodowych Targów INNOFORM zapewnia Bydgoski Klaster Przemysłowy – wiodąca organizacja w regionie – zrzeszająca szereg firm z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz wiele instytucji okołobiznesowych.

Współorganizatorem Targów jest firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. - od ponad 20 lat z powodzeniem organizująca Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® – jedno z najważniejszych spotkań branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jako doświadczony organizator targów tej branży zapewnimy najwyższy poziom biznesowych spotkań. Znakomita lokalizacja, nowoczesny obiekt oraz zaangażowanie uznanych partnerów to atuty, dzięki którym Targi INNOFORM mogą stać się ważnym wiosennym wydarzeniem branży narzędziowej – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. 

Bydgoszcz to jedyne miasto w naszym kraju, w którym swoją siedzibę mają instytucje Sojuszu Północnoatlantyckiego – NATO. Ósma pod względem liczby mieszkańców aglomeracja w Polsce, słynąca z pięknej architektury, nazywana jest przez turystów polską Wenecją. Co jeszcze wyróżnia Bydgoszcz na tle innych miast? Przemysł narzędziowo-przetwórczy, który właśnie tutaj ma najsilniejszą w Polsce reprezentację przedsiębiorców tej branży. 

Nie bez powodu INNOFORM nazwaliśmy targami kooperacyjnymi. Chcielibyśmy, aby cykliczna impreza była nie tylko miejscem, gdzie można zobaczyć, co oferują firmy z naszej branży, ale przede wszystkim okazją do nawiązania współpracy, znalezienia kooperantów, podwykonawców, klientów, uruchomienia wspólnych innowacyjnych projektów – zapowiada Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, pomysłodawca wydarzenia. 

 

Zobacz zdjęcia:

 

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017

Targi INNOFORM 2017