Na przełomie czerwca i lipca b.r. w firmie Bogucki Folie została zainstalowana naświetlarka ctp do obróbki cyfrowych płyt fotopolimerowych, Thermoflex Mid 4045 firmy Creo. Jest to kolejny tego typu system Creo w Polsce, podobny w formacie VLF pracuje od roku w firmie RamWist.

Urządzenie może naświetlać płyty fleksograficzne o formacie maksymalnym 1016 x 1200 mm, z prędkością 66,9 mm/min. (1 płyta o ww. formacie jest naświetlana w 25 minut przy rozdzielczości 2540 dpi). Thermoflex z serii Mid jest opracowany na bazie konstrukcyjnej znanej naświetlarki ctp Lotem 800, powszechnie stosowanej w drukarniach i przygotowalniach offsetowych na całym świecie. Płyty montowane są na bębnie zewnętrznym a naświetlanie odbywa się z wykorzystaniem 48 diod termicznych 830 nm.

Jako workflow zastosowano w przypadku tej instalacji rozwiązanie Creo Brisque Pack 4.1., obejmujące RIP z takimi opcjami, jak: trapping, Arrange - automatyczny rozkład użytków na płycie, rastrowanie przy użyciu technologii Turbo Screening, i Screen2Go – moduł pozwalający na zrastrowanie pliku do formatu 1-bitowego TIFFa z podglądem na ekranie efektu rastrowania.

Do produkcji fleksograficznych form drukowych w firmie Bogucki Folie stosowane są cyfrowe płyty nyloflex FAH DII firmy BASF. Po naświetleniu na urządzeniu Creo płyty są obrabiane w urządzeniach nyloflex Combi FIII także produkcji BASF, której przedstawicielem w Polsce, podobnie jak rozwiązań Creo, jest Scorpio. Sp. z o.o.

Kolejna naświetlarka Creo Thermoflex, w wersji Narrow zostanie zainstalowana we wrześniu w Bydgoszczy.
Źródło: ''