Nowa generacja wysokoudarowych kopolimerów polipropylenu nosi nazwę Flowpact. Gatunek ma pomóc wytwórcom sztywnych opakowań w produkcji mocniejszych wyrobów.

SABIC wprowadza nowy wysokoudarowy polipropylen

Nowe rozwiązanie ma wpłynąć na oszczędności u producentów. Opakowanie napełniane na gorąco, wykonane z obecnie stosowanych materiałów referencyjnych, nie są tak wytrzymałe, jak nowe sztywne opakowania wytworzone z SABIC PP FPC45. Wykorzystanie nowego materiału poprawia nie tylko możliwość sztaplowania, ale przede wszystkim pozwala na uzyskanie oszczędności w transporcie i przechowywaniu. Wytworzenie SABIC PP FPC45 jest przełomem w chemii polimerów, który ma wpłynąć na uzyskanie materiałów o odpowiedniej sztywności i wytrzymałości.


Tworzywo SABIC PP FPC45 daje możliwość pocieniania ścianki i zwiekszenia prędkość wtrysku, a z kolei szybkość wyjmowania części z formy zapewnia wyższa temperatura krystalizacji. Wszystko to pozwala ograniczyć zużycie energii oraz zwiększyć produktywność maszyn. Tworzywo powstało z myślą o produkcji sztywnych opakowań w rozmiarach od 200ml do 10l. Jest odpowiednie do wytwarzania opakowań do pakowania różnych produktów, także żywności. SABIC intensywnie się rozwija i planuje kolejne debiuty jeszcze przed końcem roku. Tworzywo SABIC PP FPC45 zapoczątkowało nowa linię produktów dla opakowań sztywnych oraz inncyh segmentów. Wskazuje to na innowacyjność w działaniu firmy. 

Źródło: SABIC