Firma Schumacher Packaging poinformowała o swoich planach wprowadzenia na rynek niemiecki i polski, jeszcze w tym roku, innowacyjnego i przyjaznego dla środowiska, hybrydowego opakowania do żywności Halopack.

Schumacher Packaging: Innowacyjne hybrydowe opakowania do żywności Halopack


Grupa Schumacher Packaging jest jednym z największych producentów opakowań z tektury falistej i litej. Innowacyjne opakowanie Halopack jest alternatywą dla plastikowej tacki, powszechnie stosowanej na przykład dla produktów mięsnych. Stanowi je stabilne opakowanie z tektury, od wewnątrz powlekane cienką, gazoszczelną, całkowicie higieniczną folią z tworzywa sztucznego. Halopack przyczyni się do ograniczenia ilości użytego plastiku o 70-90%, również w przypadku opakowań MAP z atmosferą ochronną. Opakowania hybrydowe są zarówno ekologiczne, jak i atrakcyjne marketingowo. Klient końcowy może je bardzo łatwo rozdzielić, aby część oddać co recyklingu: cienką folię wyrzuca się do odpowiedniego kontenera na opakowania, podczas gdy tekturowa tacka stanowi makulaturę, w 100% nadającą się do recyklingu. Grupa Schumacher Packaging jako pierwsza posiada licencję na produkcję Halopack w Europie kontynentalnej. Rozpoczęcie produkcji w Niemczech planowane jest na IV kwartał 2019 roku. 
 

Ekologiczność i funkcjonalność

Do produkcji innowacyjnych opakowań hybrydowych Halopack wymagane jest użycie specjalnych maszyn. 

- W pierwszym kroku będziemy w stanie wyprodukować od 10 do 30 milionów tacek rocznie na jednej lub dwóch maszynach - mówi Hendrik Schumacher, członek zarządu Schumacher Packaging odpowiedzialny za wprowadzenie Halopack na rynek. - Postrzegamy Halopack jako szansę na innowacyjne i pragmatyczne rozwiązanie palącego problemu ekologicznego - mówi Schumacher. - Halopack pozwala na zmniejszenie użycia plastiku w łatwo psujących się produktach spożywczych do absolutnego minimum, bez uszczerbku dla higieny i okresu przydatności do spożycia. Wręcz przeciwnie: Halopack jeszcze lepiej chroni żywność przed wpływem środowiska i tworzy bardziej niezawodną barierę dla tłuszczu i wilgoci niż konwencjonalne tacki z PP-PE lub PET. Halopack to inteligentne rozwiązanie z Holandii, które doskonale wpisuje się w nasz wizerunek jako producenta opakowań posiadającego wysoką świadomość ekologiczną - mówi Hendrik Schumacher.
 

Partnerzy współpracujący w zakresie innowacji

Również z punktu widzenia holenderskich wynalazców, Schumacher Packaging jest idealnym partnerem i licencjobiorcą na obszarze Niemiec i Polski. 

- Oba tematy - innowacyjność i świadomość ekologiczna - od dawna mają kluczowe znaczenie dla Schumacher Packaging - mówi Remi de Olde, akcjonariusz Halopack N.V. w Almelo. - To nie przypadek, że Schumacher Packaging jest jednym z liderów innowacji i technologii w branży. Jesteśmy przekonani, że obecność firmy na terenie Niemiec i Polski oraz jej doskonała renoma jeszcze bardziej zwiększy popyt na nasze innowacyjne rozwiązanie Halopack. Rynek jest na to gotowy.
 

Tektura zamiast tworzyw sztucznych

Jako pierwsze całkowicie gazoszczelne opakowanie MAP wykonane głównie z tektury, Halopack nie tylko zapewnia doskonały okres przydatności do spożycia. Opakowanie hybrydowe można również bez problemu podgrzewać w kuchence mikrofalowej lub w piekarniku. Także zamrażanie żywności bezpośrednio w takim opakowaniu jest całkowicie nieszkodliwe. Halopack można także ponownie zamykać.

- Halopack ma nie tylko ogromne zalety funkcjonalne, ale i jest atrakcyjne marketingowo ze względu na swój ekologiczny charakter - mówi Hendrik Schumacher. - Szerokie grono konsumentów jest dziś wrażliwych na te kwestie i wybiera ekologiczne opakowania. Tekturowe tacki można również zadrukować w dowolny sposób, nawet wewnątrz. Jest to możliwe dzięki temu, że cienka, przezroczysta folia zapobiega kontaktowi z żywnością. Na tackach drukowane są również instrukcje dotyczące rozdzielania i recyklingu opakowań hybrydowych - dodaje Hendrik Schumacher. - Jako materiał stosujemy różne rodzaje tektury litej: z włókien pierwotnych, z włókien pochodzących z recyklingu, powlekaną lub niepowlekaną, błyszczącą lub matową. Szczególnie atrakcyjna w tym kontekście jest nasza specjalna linia ekologiczna z tektury o matowej powierzchni w kolorze brązowym, szarym lub białym - wyłącznie z materiału pochodzącego z recyklingu.

 

Dowiedz się więcej o Schumacher Packaging

 

Źródło: Schumacher Packaging