Rodzinne przedsiębiorstwo Schumacher Packaging, jeden z największych producentów rozwiązań w zakresie opakowań z tektury falistej i litej, oferuje cyfrowo zadrukowane opakowania w średnich i dużych nakładach teraz również w wersji z połyskiem.

Schumacher Packaging z innowacjami w technice druku cyfrowego - opakowania z połyskiem!

Nadruk farbami na bazie wody jest nowością w skali europejskiej. Jest on w pełni neutralny dla żywności.

Ten wyjątkowy nadruk z połyskiem możliwy jest dzięki zastosowaniu testowanej obecnie przez Schumacher Packaging drukarki cyfrowej firmy Durst, wiodącego producenta cyfrowych technologii produkcyjnych. Wdrożony system atramentowy na bazie Durst Water Technology umożliwia po raz pierwszy wykonywanie nadruków przy zachowaniu doskonałej ostrości kolorów i nieporównywalnego połysku. Technologia ta pozwala na wykonywanie nadruków na papierze powlekanym o zamkniętej powierzchni oraz na arkuszach bez powłoki, z doskonałym efektem wizualnym i niebywałą trwałością koloru. Nadruki uzyskują w ten sposób nie tylko wyjątkową jakość, ale posiadają również doskonale połyskującą i odporną na zadrapania powierzchnię bez dodatkowego lakieru. Farba drukarska jest dodatkowo bezwonna, ekologiczna i neutralna dla żywności. Dzięki prędkości nadruku przekraczającej 9000 /h, ta innowacja technologiczna oferuje najlepsze warunki do produkcji masowej dużych nakładów i zindywidualizowanych opakowań.

Od lutego 2017 roku Schumacher Packaging z powodzeniem testuje w zakładzie w Ebersdorf system nadruku Delta SPC 130. Specjalista w zakresie opakowań kontynuuje tym samym ścieżkę wzrostu w obszarze nadruku cyfrowego. 

- "Podczas gdy inne przedsiębiorstwa branży postrzegają nadruk cyfrowy jako sukces sam w sobie, my dążymy do stałego rozwoju i optymalizacji naszych technologii i standardów jakości - wyjaśnia Björn Schumacher, Prezes grupy Schumacher Packaging. - W firmie Durst znaleźliśmy właściwego partnera."

Z początkiem 2018 roku – oprócz drukarki zainstalowanej obecnie w Ebersdorf – cyfrową produkcję ma rozpocząć drukarka w zakładzie w Greven i w polskim zakładzie we Wrocławiu. Dzięki temu Schumacher Packaging zyska siłę umożliwiającą wzmocnienie pozycji nadruku cyfrowego na rynku. 

- "W branży opakowań prym wiodą nadal procesy druku offsetowego i fleksografii - podkreśla Schumacher - jednak to wkrótce się zmieni: cyfryzacja zmienia nie tylko wymagania klientów i konsumentów opakowań oraz ich formę. Mając na uwadze produkcję masową, druk cyfrowy będzie wkrótce jedyną rozsądną drogą. Dzięki wysokiej jakości drukarce firmy Durst grupa Schumacher Packaging nada w branży zupełnie nowy ton."

 

Dowiedz się więcej o Schumacher Packaging

 

Źródło: Schumacher Packaging