Grupa Schumacher Packaging, jeden z największych producentów opakowań z tektury falistej i litej, dzięki innowacyjnej technice druku cyfrowego oferuje teraz możliwość personalizowanego druku w wysokiej rozdzielczości na kartonach na butelki, również przy zamówieniu mniejszej ilości sztuk.

Schumacher Packaging z innowacyjnym drukiem cyfrowym zmienia kartony na butelki w atrakcyjne powierzchnie reklamowe

Producenci wina mają teraz możliwość zmiany kartonów na butelki w atrakcyjne powierzchnie reklamowe. Wystarczy je opatrzyć wielobarwnymi zdjęciami, grafikami i tekstami w wysokiej rozdzielczości. Minimalna wielkość zamówienia na zadrukowane cyfrowo, przyciągające wzrok kartony na 6 butelek wina wynosi 500 sztuk. Druk cyfrowy zapewnia kolorowe pokrycie całej powierzchni, co tworzy bardzo atrakcyjny efekt, zbliżony jakością do druku offsetowego. Możliwy jest również efekt połysku. Przy tym druk cyfrowy nie jest droższy niż standardowy fleksodruk, gdyż odpadają koszty tworzenia form i płyt. Dzięki wykorzystaniu druku cyfrowego, producenci wina mogą również zmieniać motyw graficzny w ramach jednej serii oraz zlecić personalizację opakowania, druk numeru seryjnego lub kodu kreskowego.

 

Spersonalizowane pudełka na butelki, dobrze widoczne w punkcie sprzedaży

Czy to w sklepie z winem czy w supermarkecie, niedrogi druk cyfrowy zamienia każdy karton na wino w prawdziwą atrakcję wizualną, budzącą oczekiwania konsumenta co do wybornej zawartości. Technika druku cyfrowego umożliwia również mniejszym firmom wykorzystanie opakowań do przekazywania emocjonalnych treści i indywidualnego wizerunku. Spersonalizowane kartony na 6 butelek zawierają nie tylko informacje na temat różnych odmian winorośli, lokalizacji i cech wina. Również w przypadku produktów sezonowych, takich jak wino do szparagów, atrakcyjnie zadrukowany karton przyciąga uwagę w sklepie, co jest ważne z punktu widzenia marketingu oraz ma znaczący wpływ na sprzedaż.

 

Lider na rynku opakowań wykorzystujących druk cyfrowy

Schumacher Packaging od wielu lat jest liderem rynku w Europie, jeśli chodzi o atrakcyjny druk cyfrowy na opakowaniach z tektury falistej. Jako innowator w branży, firma zadrukowała już cyfrowo kilka milionów metrów kwadratowych opakowań. Schumacher Packaging korzysta z najnowocześniejszych cyfrowych maszyn drukarskich Durst Group. W Europie unikalną nowością są farby na bazie wody. Są w 100 procentach bezpieczne dla żywności, a jednocześnie atrakcyjne dzięki efektowi połysku: ponownie, jest to zatem lepsze rozwiązanie, niż fleksodruk. Technologia Durst Water umożliwia wykonywanie druku cyfrowego o najwyższej jakości i w doskonałych kolorach. Daje on wyjątkową, błyszczącą, odporną na zarysowania powierzchnię, bez lakierowania. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowej, bezpiecznej dla żywności farby, zawierającej środek nadający efekt połysku.

 

Dowiedz się więcej o Schumacher Packaging

 

Źródło: Schumacher Packaging