Schumacher Packaging - specjalista z branży opakowań planuje zainwestować blisko 30 milionów euro w rozbudowę otwartego w 2014 roku nowego oddziału w Greven.

Schumacher Packaging zwiększa wydajność zakładu w Greven

W przyszłym roku grupa Schumacher Packaging, jeden z największych, rodzinnych producentów w branży opakowań z tektury falistej i litej, znacząco rozbuduje fabrykę w Greven. Podwojona zostanie zarówno zdolność produkcyjna jak i pojemność magazynów. W rozbudowę Schumacher Packaging zainwestuje blisko 30 milionów euro. W firmie w Greven powstanie 80 nowych miejsc pracy. Strategiczne jest także znaczenie lokalizacji zakładu w Greven: firma może bardzo szybko zaopatrywać swoich klientów w północnych i zachodnich Niemczech oraz na terenie Beneluxu.

Rozbudowa ma potrwać do końca trzeciego kwartału 2017 r. Początkowo w budowę fabryki w AirportPark FMO w Greven, która położona jest bezpośrednio przy lotnisku Münster-Osnabrück, firma Schumacher Packaging zainwestowała 45 milionów euro.

- "W ciągu dwóch lat od otwarcia zakładu produkcja wzrosła na tyle, że obecnie pracujemy na trzech zmianach", wyjaśnia Björn Schumacher, dyrektor generalny grupy Schumacher Packaging.

- "Z tego względu rozbudowę fabryki rozpoczynamy już teraz. To rok wcześniej niż było to planowane". Przetargi na prace związane ze zwiększeniem zdolności produkcyjnej fabryki i pojemności magazynów w Greven są już w toku. Właściwe prace powinny rozpocząć się na początku 2017 r. a ukończone zostaną w 3. kwartale.

Po ukończeniu rozbudowy zakładu w Greven Schumacher Packaging będzie dysponował dwoma magazynami wysokiego składowania, w których znajdować się będzie 31 000 miejsc paletowych. To konieczne, by logistyka na terenie północnych i wschodnich Niemiec oraz Benelux-u funkcjonowała szybko i bez zakłóceń. W rezultacie tej rozbudowy podwojona zostanie także zdolność produkcyjna do 160 milionów metrów kwadratowych. W przyszłości powierzchnia fabryki, która obecnie wynosi 30.000 m2 będzie zajmowała aż 100 000 m2. W roku 2013 grupa Schumacher Packaging wybrała na lokalizację swojej nowej fabryki właśnie AiportPark FMO w Greven, również ze względu na szerokie możliwości ekspansji.

Fabryka w Greven jest wyposażona w nowoczesną tekturnicę. Na urządzeniu o szerokości 2,5 metra produkowana jest tektura falista, która następnie przerabiana jest na opakowania. Schumacher Packaging jest w stanie w ten sposób wyprodukować dla swoich klientów wszystkie powszechnie stosowane rodzaje opakowań z tektury falistej. Warto podkreślić, że znajdujące się w Greven nowoczesne urządzenie jest wyjątkowe także z tego względu, że może produkować na niekończącej się wstędze (Endloswellpappe), która odgrywa duże znaczenie zwłaszcza dla przemysłu meblarskiego i stale powiększającego się obszaru E-Commerce. Dodatkowo w swojej fabryce w Greven, Schumacher Packaging jest w stanie równolegle produkować tekturę falistą i arkusze laminowane.

 

Więcej o Schumacher Packaging

 

Źródło: Schumacher Packaging