Grupa Schumacher Packaging, jedna z największych firm rodzinnych produkujących opakowania z tektury falistej i litej, poinformowała o przejęciu trzech firm opakowaniowych – Konverdi GmbH i Konverdi Copacking GmbH w Niemczech oraz Nypack s.r.o. w Czechach – poszerzając tym samym spektrum usług w dziedzinie co-packingu, a także opakowań niestandardowych i zespolonych. Integracja pozwoli przedsiębiorstwu zaoferować swoim klientom jeszcze bardziej elastyczne usługi serwisowe, obejmujące rozwiązania marketingowe, opakowania zespolone, a także konstrukcje specjalistyczne dla branży motoryzacyjnej i budowy maszyn.

Schumacher Packaging zwiększa zakres swych usług!

Grupa Schumacher Packaging większościowo przejęła z mocą wsteczną (1 stycznia 2017 r.) Konverdi GmbH oraz Konverdi Copacking GmbH. Od dn. 1 czerwca 2017 r. specjalista w zakresie co-packingu oraz serwisu w Lehrte będzie działał pod nazwą „Schumacher Packaging Services GmbH" oraz „Schumacher Copacking Services GmbH". Personel Konverdi składa się aktualnie z 70 pracowników, a jego obroty roczne sięgają dziesięciu milionów Euro. Obsługuje on renomowane marki we wszystkich branżach – w tym żywnościowych, kosmetycznych i konsumenckich. Przejęcie i zmiana nazwy nie będą wiązały się z redukcją miejsc pracy. Dotychczasowy właściciel i prezes Konverdi, Michael Marquardt, będzie kierował przedsiębiorstwem jako współudziałowiec. Renomowany potentat co-packingu i serwisu uzupełni swą obszerną ofertę rozwiązań Schumacher Packaging o specjalistyczne usługi w zakresie co-packingu.

Björn Schumacher, prezes grupy Schumacher Packaging, komentuje:

- „Począwszy od projektu opakowania, poprzez produkcję, aż po konfekcjonowanie i dystrybucję do punktów sprzedaży – dzięki przejęciu Konverdi możemy jeszcze bardziej uwiarygodnić naszą deklarację dostarczania rozwiązań opakowaniowych z jednej ręki". 

W dniu 1 kwietnia 2017 r. Nypack s.r.o. z siedzibą w Nýrsku (Czechy) i biurem sprzedaży w Wels (Austria) oficjalnie rozpoczął działalność pod nazwą „Schumacher Packaging CZ s.r.o.". Ekspert w zakresie opakowań niestandardowych i zespolonych zatrudnia obecnie 35 pracowników, wypracowując rocznie ok. 4 milionów Euro. Schumacher Packaging od wielu lat z powodzeniem współpracuje z Nypack i ma obecnie pięćdziesięcioprocentowy udział w przedsiębiorstwie. Przejęcie pozwoliło poszerzyć Schumacher Packaging swoje portfolio o ciężką tekturę trójfalową oraz opakowania zespolone z tektury falistej, pianki i drewna. Ponadto najnowszy członek grupy Schumacher Packaging w swej ofercie posiada zarówno opakowania wielkogabarytowe oraz konstrukcje specjalistyczne, jak i opakowania konwencjonalne – także w małych ilościach – dla branży motoryzacyjnej i budowy maszyn.

- „Obecnie w lokalizacji w Nýrsku pracuje się nad niezwykłą innowacją" - zdradza Schumacher. - „Do końca roku chcemy zaprezentować na rynku nowatorskie, dające się przetworzyć na kompost opakowanie przeznaczone do głębokiego mrożenia żywności sprzedawanej internetowo". 

Podczas gdy w wyniku przejęcia Schumacher Packaging zyskuje kolejne istotne ze strategicznego punktu widzenia lokalizacje w Niemczech, Czechach i Austrii, Konverdi czerpie profity z kooperacji z partnerem reprezentującym podobny system wartości:

- „Jesteśmy dwiema rodzinnymi firmami, skupiającymi się na kliencie" - wyjaśnia prezes Konverdi, Marquardt. - „W Schumacher Packaging zyskaliśmy stabilnego partnera, z którym rozwiniemy nasze przedsiębiorstwo i poprowadzimy je ku sukcesom".

Także Ralph Wakolbinger, prezes Schumacher Packaging CZ s.r.o., podkreśla zalety włączenia w grupę:

- „Na bazie wieloletniej pozytywnej współpracy obu przedsiębiorstw zbudowaliśmy silne zaufanie, na którym chcielibyśmy się oprzeć w naszej przyszłej intensywnej współpracy. Współpracy, która ma na celu efektywne i sprawne wdrażanie innowacji i specjalistycznych rozwiązań".

 

Dowiedz się więcej o Schumacher Packaging

 

Źródło: Schumacher Packaging