Sealed Air Corporation ogłosiła nabycie większościowego pakietu udziałów firmy ProAseptic Technologies z siedzibą w Barcelonie, która projektuje i wytwarza maszyny pakujące i napełniające do żywności i napojów pakowanych – w zależności od potrzeb – aseptycznie lub w warunkach sterylnych.

Sealed Air Corporation nabyła większościowy pakiet udziałów firmy ProAseptic Technologies
Sealed Air Corporation oferuje szeroki wybór rozwiązań do pakowania produktów płynnych napełnianych na zimno i na gorąco w woreczki o pojemności od 100 ml do 10 litrów, a nawet do 1 000 litrów, z otworem do dozowania lub bez. Niedawno firma Sealed Air jako pierwsza opracowała i wprowadziła na rynek elastyczne woreczki typu „pouch” do pakowania aseptycznego oraz w warunkach sterylnych żywności płynnej o wysokiej i niskiej kwasowości dla branży HoReCa.

Systemy opracowane przez firmę ProAseptic Technologies wytwarzają aseptyczne / sterylne woreczki stojące z dozownikiem z nakrętką, o różnych kształtach, o pojemności od 100 ml do 1 litra, przeznaczone przede wszystkim do wykorzystania w handlu detalicznym.

Dzięki połączeniu specjalistycznej wiedzy firmy Sealed Air w dziedzinie opakowań elastycznych z know-how firmy ProAseptic Technologies w zakresie technologii pakowania aseptycznego, obaj producenci mogą zaoferować branży detalicznej i gastronomicznej kompletną gamę rozwiązań opakowaniowych, zarówno do produktów chłodzonych, jak i przechowywanych w temperaturze pokojowej. Klienci skorzystają z kompleksowej oferty maszyn i folii do produkcji opakowań aseptycznych, dostarczanych z jednego źródła we wszystkich regionach świata dzięki globalnej sieci sprzedaży i wsparcia technicznego firmy Sealed Air Cryovac.

“Mamy okazję, by wzmocnić naszą obecność na rozwijającym się rynku produktów przetwarzanych w warunkach aseptycznych” – skomentował Jean-Marie Demeautis, prezes Sealed Air Food Solutions. – “Ponadto, systemy aseptycznych woreczków typu “pouch” firmy ProAseptic Technologies uzupełnią naszą wciąż rozwijającą się ofertę rozwiązań dla branży spożywczej, która już teraz obejmuje produkty do pakowania pionowego w systemie form – fill – seal oraz bag-in-box.”

“Cieszymy się z tego, że dołączamy do Sealed Air – firmy, która podziela naszą pasję do innowacji, dostarczając swoim klientom zróżnicowane rozwiązania systemowe, które usprawniają dystrybucję produktów i wzmacniają ich marki” – powiedział Arnaud Quétin, założyciel ProAseptic Technologies.

Pakowanie aseptyczne zapewnia wiele korzyści, w tym dłuższy okres trwałości żywności, napojów oraz leków, bez potrzeby przechowywania w warunkach chłodniczych, przy jednoczesnym zachowaniu ich wartości odżywczych i smaku. Technologia ta jest szczególnie korzystna dla producentów nabiału i przetwórców warzyw i owoców ze względu na gwarancję większego mikrobiologicznego bezpieczeństwa żywności, a także na atrakcyjny wygląd i wygodę użytkowania woreczków typu „pouch”, zwłaszcza możliwość powtórnego ich zamknięcia i lżejszą wagę.

Dzięki produktom marki Cryovac® i innych marek, Sealed Air jest od ponad pół wieku globalnym liderem w dziedzinie opakowań elastycznych, którego technologie pomagają zachować świeżość żywności, poprawiają jej smak i czynią ją łatwiej dostępną.

Warunków finansowych tej transakcji nie ujawniono. Według oczekiwań firmy Sealed Air, nie wpłynie ona na skonsolidowane wyniki finansowe firmy, ani na wyniki jej działalności.

Informacje o firmie Sealed Air
Od pięćdziesięciu lat firma Sealed Air jest globalnym liderem rynku technologii opakowań ochronnych i specjalistycznych oraz systemów maszyn, które są wykorzystywane w branży spożywczej, przemysłowej, medycznej, a także na rynkach konsumenckich. Sealed Air działa w 51 krajach, a przychód firmy w 2009 roku wyniósł 4,2 miliarda dolarów. Dzięki produktom o szeroko rozpoznawalnych markach, takim jak: pęcherzykowe folie ochronne Bubble Wrap®, koperty ochronne Jiffy®, opakowania piankowe Instapak® oraz technologie pakowania Cryovac®, Sealed Air wyznacza wciąż nowe trendy, tworzy nowe rynki i dostarcza innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy Sealed Air, zapraszamy na stronę www.sealedair.com.

Informacje o firmie ProAseptic Technologies
ProAseptic Technologies tworzy i rozwija niezawodne i wydajne technologie pakowania aseptycznego, w których wykorzystuje się tworzywa elastyczne. Seria maszyn do pakowania aseptycznego i ESL w woreczki typu “pouch” jest adresowana do społecznie świadomych firm produkujących dobra konsumenckie. Dzisiaj firma jest jednocześnie dystrybutorem swoich produktów. Więcej informacji na temat rozwiązań firmy ProAseptic Technologies do produktów spożywczych i napojów o neutralnym pH oraz o niskiej kwasowości, można znaleźć na stronie www.proaseptic.com.


Źródło: ''