Sealed Air Cryovac otwiera w Packforum® nowoczesne centrum szkoleniowe w dziedzinie dań gotowych

Sealed Air Cryovac powołuje w Centrum Techniczno-Wystawienniczym Packforum® w Paryżu nową organizację – Cryovac Food Engineering, czyli Inżynierię Spożywczą Cryovac, odpowiadającą za kursy szkoleniowe dla ekspertów z branży spożywczej. Celem tej inicjatywy jest dostarczenie klientom know-how z dziedziny przetwórstwa żywności i inżynierii opakowań, niezbędnego dla udanego tworzenia wysokiej jakości produktów z segmentu żywności wygodnej.

Pierwszy z kursów oferowanych przez Cryovac Food Engineering poświęcony będzie przygotowywaniu żywności w mikrofali. Szkolenie ma zapewnić wiedzę w dziedzinie doboru składników, rozmieszczenia produktów i projektu opakowań, niezbędną do przygotowania produktów spożywczych przeznaczonych do gotowania lub odgrzewania w mikrofali. Cryovac Food Engineering będzie oferować również, wspólnie ze szkołą Alaina Ducassa, kursy z zakresu “Konserwacji żywności, technologii przetwórstwa i pakowania”, a także na temat „Gotowania sous-vide”.

Najwyższej klasy pomieszczenia kuchenne

Centrum Packforum® wyposażono w najnowocześniejsze pomieszczenia do pokazów kulinarnych i szkoleń. Obiekt zaprojektowano tak, aby można w nim było poprowadzić sesje szkoleniowe nawet dla 25 uczestników w komfortowych warunkach, z bezpośrednim dostępem do pokazowej kuchni wyposażonej w szereg kuchenek mikrofalowych profesjonalnych i do domowego użytku, tradycyjny piekarnik, piec Turbochef oraz płyty indukcyjne.

Pomieszczenia kuchenne wyposażono także w jedyny w swoim rodzaju system multimedialny, który umożliwia prezentację w podczerwieni schematów procesów zachodzących w trakcie obróbki termicznej w kuchenkach mikrofalowych, dzięki wykorzystaniu jednych z najnowszych kamer pracujących w podczerwieni w systemie FLIR. Ten w pełni skomputeryzowany system audio video pozwala uczestnikom powrócić ze szkolenia z demonstracjami nagranymi na żywo na DVD. Oprócz obiektów do pokazów kulinarnych i szkoleń, uczestnicy kursów mają także dostęp do Hali Maszyn, która wyposażona jest w najnowocześniejsze systemy urządzeń pakujących.

Dokładnie sprawdzone dla zapewnienia najdoskonalszych wyników

Nowootwarte centrum pokazowe i pomieszczenia szkoleniowe w Packforum® zostały już sprawdzone i entuzjastycznie ocenione przez znane europejskie firmy gastronomiczne. Najbliższe szkolenie na temat „Przygotowywania żywności w mikrofali” odbędzie się w Packforum® w Paryżu w czwartek, 22 maja br. podczas „Otwartych Drzwi dla Producentów Dań Gotowych i Branży Gastronomicznej” w dniach 20 – 22 maja br. (Rejestracja on-line na stronie: www.sealedair-emea.com).

Cryovac® oraz Packforum® to zarejestrowane znaki handlowe firmy Cryovac Inc., należącej do Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1,000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3,000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''