Firma Sealed Air – jeden ze światowych liderów w produkcji opakowań –wprowadziła na rynek folie termokurczliwe Cryovac® najnowszej generacji, które pozwolą na ograniczenie ilości materiału zużywanego w produkcji do 30 %, a w przyszłości nawet do 50%.

Sealed Air konsekwentnie podejmuje inicjatywy mające na celu ochronę środowiska, zwłaszcza w zakresie ograniczania ilości materiałów zużywanych do produkcji. Firma ma nadzieję, że jej działania zachęcą do wprowadzania proekologicznych rozwiązań zarówno producentów opakowań, jak i odbiorców końcowych.

- Ograniczanie ilości surowców zużywanych w produkcji opakowań jest jednym z priorytetów warunkujących dalszy rozwój naszych produktów – mówi Sławomir Kwiatkowski, regionalny menedżer sprzedaży Sealed Air w Europie Północnej i Centralnej. – Celem jest tworzenie bardziej ekologicznych, wydajniejszych, cieńszych i lżejszych folii, o parametrach nie ustępujących aktualnie przez nas oferowanym, produkowanych przy użyciu mniejszej ilości surowców, energii i wody. Zmniejszenie ilości używanych surowców jest najlepszą drogą do uzyskania „zielonych” opakowań nowej generacji. Mniej surowców to niższe koszty dla nas wszystkich – od producenta do konsumenta – dodaje.

Najnowsze folie opakowaniowe Cryovac®, zależnie od pakowanego produktu, pozwalają na oszczedności surowców aż do 85% w porównaniu do folii PCV i polietylenowych. Przykładowo 11-mikronowa folia Cryovac® D955 potrzebuje znacznie mniej ciepła w procesie obkurczania termicznego, a rolka ma nawet o 50% większą długość niż inne, standardowye folie termokurczliwe. Jest więc znacznie wydajniejsza od zdecydowanej większości folii dostępnych na rynku.

Także nowa, 11 mikronowa wersja znanej folii Cryovac® D940, powstała z myślą o ochronie środowiska i redukcji kosztów po stronie klientów, zawiera aż o 25% mniej surowców w stosunku do wersji 15 mikronowej.Zmniejszenie ilości materiału zużytego w procesie produkcji opakowań jest jednym z długoletnich priorytetów współczesnych innowacji w zakresie opakowań. Icg celem jest tworzenie jeszcze bardziej wytrzymałych, trwałych i lżejszych folii, które jednocześnie pozwolą na ograniczenie eksploatacji surowców użytych w produkcji i zmniejszenie zużycia energii i wody.

Działania te pozwolą ograniczyć liczbę ciężarówek potrzebnych do transportu materiałów, a tym samym zmniejszyć ilość spalanego paliwa. Ponadto, zredukowanie ilości wykorzystywanych materiałów oznacza mniejszą ilość odpadów i ograniczenie kosztów związanych z recyklingiem oraz utrzymaniem ziemi i zasobów naturalnych w dobrej kondycji.

Nowoczesne, opatentowane rozwiązania technologiczne i produkty Sealed Air są rozwijane tak, by podejmować ciagle pojawiające się wyzwania związane z procesem pakowania, mając na uwadze dbałość o środowisko i o wymierne korzysci ekonomiczne dla klientów.

Najważniejsze informacje:

• Sealed Air jest globalnym liderem rynku zaawansowanych technologii opakowań ochronnych i specjalistycznych, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dla konsumentów indywidualnych. W zasięgu sieci handlowej Sealed Air pozostaje niemal 80% światowej populacji. • Produkty oferowane przez Sealed Air to między innymi folie termokurczliwe Cryovac® i Opti®, rozwiązania typu easy open oraz maszyny pakujące Shanklin®.

• Materiały oraz systemy do pakowania świeżej żywności, oferowane pod marką Cryovac®, umożliwiają bezpieczną i wydajną dystrybucję łatwo psujących się produktów spożywczych. Materiały te obejmują opakowania z folii termokurczliwej oraz worki, laminaty bez właściwości obkurczania oraz maszyny pakujące.

• Termokurczliwe materiały opakowaniowe są szeroko stosowane tam, gdzie szczególnie liczy się zabezpieczenie produktu i jego doskonały wygląd. Oferta obejmuje folii termokurczliwych produkowane pod markami Cryovac® i Opti®.

• Rozwiązania Sealed Air chronią i zabezpieczają produkty klientów poza magazynami i w trakcie transportu oraz w całym łańcuchu dystrybucji.

• Sealed Air inwestuje w prowadzenie badań umożliwiających rozwój światowej technologii opakowań.


Źródło: ''