W dniu 23 listopada br. w krakowskim hotelu Sheraton odbyło się seminarium pt. "Tajemnice barw". Inicjatorem i głównym organizatorem spotkania była krakowska drukarnia Multipress. Współorganizatorami seminarium były firmy DuPont oraz Heidelberg Polska.

Wśród ponad 30 słuchaczy na przedstawiciele różnych firm, które na co dzień kontaktują się z agencjami lub drukarniami przygotowując produkcję bardzo różnych materiałów drukowanych niezbędnych w działalności informacyjnej i promocyjnej swoich firm. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu było znacznie więcej, ale formuła seminarium nie pozwalała na powiększenie grupy uczestników.

Podczas seminarium omówiono zagadnienia teoretyczne i praktyczne percepcji barw, zewnętrzne i kulturowe czynniki wpływające na wybór opakowania, narzędzia komunikacji pomiędzy klientem a drukarnią. Wykłady prowadził znany już w Polsce z podobnych wystąpień Pan Werner Thiele, specjalista ds. Colour Communication z firmy DuPont.

Seminarium "Tajemnice barw" towarzyszyła popołudniowa wizyta w drukarni Multipress oraz prezentacja cyfrowego systemu wykonywania barwnej odbitki próbnej DuPont Digital Cromalin Color Proof AQ4GE.

Dla uczestników była to dobra okazja do odświeżenia wiedzy i uzyskania nowych informacji istotnych w procesie powstawania produktów poligraficznych, a związanych z problematyką jak najwierniejszej reprodukcji barw.
Źródło: ''