Sery firmy Agrohurt w opakowaniu Cryovac® Darfresh® cieszą się zainteresowaniem konsumentów i zdobywają złoty medal targów Polagra-food 2008

AGROHURT to polski producent serów specjalizujący się w wyrobie, dojrzewaniu i konfekcjonowaniu serów wędzonych najwyższej jakości oraz sprzedaży hurtowej wyrobów mleczarskich dostarczanych przez najlepsze zakłady w regionie. Właścicielami firmy są bracia Czesław i Leszek Kuprel. Dzięki innowacyjnej strategii produktowej skoncentrowanej na produktach najwyższej jakości i pionierskiemu marketingowi, ich rodzinny biznes wykazał w ciągu ostatnich pięciu lat fantastyczny wzrost.

Wyraźnie koncentrując się na produktach premium, Agrohurt zdecydował się na konkurowanie jakością swoich wyrobów, a nie ich ceną. Tym samym postawił wyróżnienie oferty produktowej na sklepowych półkach na pierwszym miejscu. “Polscy konsumenci są bardzo wrażliwi na ceny, dlatego produkt premium musi naprawdę wyróżniać się spośród innych wyrobów i prezentować swoją wartość. Konsumenci powinni być w stanie ocenić na podstawie opakowania, że nasze produkty są najwyższej jakości” – wyjaśnił Czesław Kuprel, współwłaściciel firmy.

NOWOCZESNE OPAKOWANIE PRÓŻNIOWE

W wyniku tego, do nowowprowadzonej gamy serów wędzonych najwyższej jakości w porcjach detalicznych firma wybrała nowoczesne opakowanie: “Firma Sealed Air Cryovac przyszła do nas z optymalnym rozwiązaniem i zaproponowała system pakowania próżniowego Cryovac® Darfresh® z efektem “skin”, który nie tylko zapewnia niezawodny, długi okres trwałości, ale także przyciąga uwagę konsumentów i wyróżnia nasze produkty od konkurencji”.Sealed Air Cryovac zapewnił firmie pełne wsparcie sprzedażowe i techniczne podczas przygotowań do wprowadzenia nowych produktów. Liczne wizyty u klientów w Niemczech, na Węgrzech oraz we Włoszech pomogły podjąć ostateczną decyzję, podobnie jak testowanie produktów w firmie Multivac w Niemczech oraz udział w seminarium dla branży serowarskiej w Packforum® w Paryżu w 2007 roku.

UNIKALNE OPAKOWANIE PRZYCIĄGAJĄCE WZROK KONSUMENTÓW

Dobrze znane opakowanie próżniowe Cryovac® Darfresh® typu „skin” firmy Sealed Air od dawna jest kojarzone z wysoką wartością produktów oferowanych w handlu detalicznym. Opakowanie to zapewnia wyjąkowo atrakcyjny wygląd handlowy. Podkreśla jakość premium produktu, atrakcyjnie prezentując go w punkcie sprzedaży i wyróżniając go spośród oferty konkurencji. Opakowanie to nie pozostawia konsumentom żadnych wątpliwości, że jego zawartość jest bardziej wyrafinowana od innych produktów, tym samym uzasadniając wyższą cenę.Nowe opakowanie serów Agrohurtu składa się z gładkiej folii górnej oraz folii dolnej w kolorze złotym, które formowane są i zgrzewane na linii pakującej Darfresh® R272 CD. Finalny produkt znakowany jest transparentnymi etykietami, które w łatwy sposób można wymieniać, dostosowując do szerokiej gamy produktów.

Oprócz korzyści płynących z wyróżnienia oferty produktowej, nowe opakowanie gwarantuje serom najwyższą jakość dzięki technologii pakowania próżniowego z efektem „skin” oraz materiałom o właściwościach barierowych. Dłuższy okres trwałosci (aż do 90 dni) umożliwia szczególnie wydajną dystrybucję. Także logistyka jest sprawniejsza, gdyż produkty o różnych formatach (kawałki, plastry) i rozmiarach mogą być pakowane na tej samej linii, co pozwala na uzyskanie szerokiego asortymentu produktów.Także konsumenci czerpią korzyści z tego nowoczesnego opakowania. Odzwierciedla ono najwyższą jakość i doskonały smak sera, jednocześnie oferując wygodę dzięki specjalnemu uchwytowi ułatwiającemu otwieranie. Ser pozostaje świeży nawet po częściowym otwarciu opakowania. Atrakcyjny efekt „drugiej skóry” nadaje produktowi naturalny, apetyczny wygląd.

Wszystkie te zalety zadecydowały o przyznaniu Agrohurtowi Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich za „Roladę Ustrzycką” (ser parzony wędzony). Nagrodę przyznano podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Produktów Spożywczych i Gastronomii Polagra-Food 2008. „Ta nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem – powiedział Czesław Kuprel i dodał: „Jesteśmy przekonani, że pomoże nam wzmocnić wizerunek marki Agrohurt, a tym samym wpłynie na jeszcze wyższą sprzedaż naszych wyrobów i pozwoli nam rozszerzyć sieć dystrybucji.”SUKCES W HANDLU DETALICZNYM

Sery firmy Agrohurt w atrakcyjnym opakowaniu Cryovac® Darfresh® wprowadzone na rynek na jesieni 2007 roku. odniosły duży sukces wśród konsumentów i detalistów. Największym klientem Agrohurtu w Polsce jest sieć Makro C&C. Inni klienci to hurtownicy dystrybuujący produkty do innych dużych sieci handlowych, takich jak: Tesco, Alma, Kaufland, Aldi oraz Polomarket. Nowe produkty są dostępne również w sklepach Tesco w Czechach, w Makro C&C w Czechach oraz na Słowacji, a także w sieci Maxima na Litwie.

OPTYMALNE WYNIKI

“Dzięki opakowaniu Cryovac® Darfresh® jesteśmy w stanie z powodzeniem rozszerzać naszą ofertę produktową i wprowadzać na rynek zupełnie nowe i innowacyjne produkty” – powiedział Czesław Kuprel. Nowowprowadzony produkt jest na polskim rynku absolutną innowacją. Nie tylko wpasowuje się w najnowsze rynkowe trendy, ale wręcz je wyprzedza! Jako trendsetter i pionier, Agrohurt podjął duże ryzyko w tworzeniu nowego segmentu rynkowego.

Nowy produkt wykazuje także spory potencjał dalszego rozwoju. “Chociaż od wprowadzenia na rynek nowej gamy produktów minęło dopiero kilkanaście miesięcy, już teraz widzimy jej ogromny potencjał rynkowy, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Chcemy rozwijać się lokalnie, rozwijając sieć dystrybucji, a także geograficznie, zdobywając nowe międzynarodowe rynki” – dodał Leszek Kuprel, współwłaściciel. Agrohurt już w tej chwili eksportuje swoje wyroby m.in. do Czech, na Słowację, do Niemiec, na Litwę, Łotwę oraz do Stanów Zjednoczonych.

WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE AGROHURT

AGROHURT został założony w 1991 roku przez Leszka i Czesława Kuprelów pod nazwą PPHU "Agrohurt" s.c. Od samego początku firma zajmowała się dojrzewaniem serów. W 1994 roku firma podpisała umowę z nowym detalistą na polskim rynku, siecią, Makro Cash & Carry, na sprzedaż nabiału. W 1998 firma zmieniła nazwę na "Agrohurt Dojrzewalnia Serów" s.c. W 2000 roku firma rozpoczęła produkcję wędzonego sera "Rolada Ustrzycka", a w 2001 roku inne rodzaje wędzonego sera.

Siedziba firmy oraz zakład produkcyjny znajdują się w Mońkach (pod Białymstokiem) w północno-wschodniej Polsce, 200 km od Warszawy. Agrohurt produkuje 100 ton wyrobów mleczarskich miesięcznie i zatrudnia 43 pracowników. Obrót firmy w 2007 roku wyniósł 18 mln euro, co stanowi wzrost o ponad 10% w porównaniu z rokiem 2005. Agrohurt posiada 10% rynku wędzonych serów w Polsce. Magazyn firmy może pomieścić nawet 1500 ton produktów mleczarskich. Dzisiaj Agrohurt jest prosperującą firmą współpracującą z licznymi dostawcami i nabywcami w całym kraju i za granicą.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Agrohurt, odwiedź stronę www.agrohurt-sery.com.pl

WIĘCEJ INFORMACJI O OPAKOWANIU CRYOVAC® DARFRESH®

System pakowania próżniowego Cryovac® Darfresh® z efektem ścisłego przylegania typu “skin” (Vacuum Skin Packaging - VSP) obejmuje szeroką gamę górnych i dolnych folii o właściwościach barierowych. Gwarantuje on najwyższe bezpieczeństwo i hermetyczność zgrzewów. Folia z wyjątkowym efektem „drugiej skóry”, dokładnie dopasowująca się do naturalnego kształtu produktu, dostarcza konsumentom opakowanie o wyróżniającym się, atrakcyjnym wyglądzie. Inne zalety to: możliwość pionowej ekspozycji na półce dzięki temu, że opakowania te są odporne na wycieki, oraz świetnie zachowany smak mięsa.

Folie Cryovac® Darfresh® mają możliwość umieszczenia na nich nadruku, co pozwala na skuteczniejsze przekazanie informacji o produkcie i stwarza lepsze możliwości brandingu. Oferta systemu Cryovac® Darfresh® obejmuje także liczne innowacje: górną folię z nadrukiem do produktów o niskim profilu, dolne folie piankowe, funkcje łatwego otwierania i łatwego zdejmowania folii dla większej wygody konsumentów, łatwoodchodzącą folię Cryovac® Darfresh® umożliwiającą przywrócenie w pełni naturalnej barwy mięsa, folie do stosowania w mikrofali – idealne rozwiązanie umożliwiające nieprzerwane dojrzewanie mięsa w opakowaniu dla uzyskania większej kruchości, a także „oddychające” folie Darfresh® do serów dojrzewających.

WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE SEALED AIR CRYOVAC

Cryovac®, Darfresh® oraz Packforum® to zarejestrowane znaki handlowe firmy Sealed Air Corporation. Cryovac Packaging oraz Cryovac Food Solutions, działy należące do firmy Sealed Air, są światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych materiałów, systemów i urządzeń do pakowania żywności. W 2006 roku w światowym rankingu Fortune 1,000 firma Sealed Air została uznana przez liderów przemysłu za Najlepszą Firmę Produkującą Opakowania.

Firma Sealed Air Cryovac zatrudnia w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ponad 3,000 pracowników. Zakłady produkcyjne firmy Sealed Air Cryovac zlokalizowane są we Francji (Arc-en-Barrois i Epernon), Niemczech (Norderstedt), Wielkiej Brytanii (St. Neots i Poole), we Włoszech (Passirana di Rho), w Hiszpanii (Buñol), Rosji (Wołgograd), Polsce (Ożarów Mazowiecki), na Węgrzech (Újhartyán), w Republice Południowej Afryki (Spartan) oraz w Botswanie (Lobatse). We Włoszech znajduje się Centrum Obsługi Klientów EMEA, natomiast w Szwajcarii w Root mieści się Techniczne Centrum Maszyn Pakujących EMEA. Sealed Air Cryovac posiada także pod Paryżem Centrum Techniczno-Wystawiennicze Packforum®.

Dążąc do zapewnienia najwydajniejszych plastikowych opakowań do żywności, Sealed Air kieruje szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego. Firma aktywnie dąży do minimalizacji zużycia surowców i materiałów do produkcji opakowań poprzez recykling lub powtórne wykorzystanie odpadów przemysłowych oraz odzyskiwanie energii poprzez właściwe spalanie. Aby dowiedzieć się więcej o firmie Sealed Air Cryovac, zapraszamy na stronę www.sealedair-emea.com
Źródło: ''

Komentarze

  • AGROHURT

    Ta firma ma cele i nie jest obojętna na swój region wiem że działa także społecznie sponsorując liczne imprezy z młodzieżą w tle a to się ceni oraz sponsorując np. Ludowy Klub Sportowy Promień Mońki, Festyny w Amfiteatrze Miejskim w Mońkach, Święta Wsi, MOSiR Mońki itp. itd ;)

  • co dalej z recyklingiem tych opakowań

    Interesujący artykuł..tylko czy własciciele firmy AGROHURT spytali się Firmy Sealed Air Cryovag jak to będzie z recyklingiem odpadów opakowaniowych i...powtórnym wykorzystaniu odpadów ..gdyż najwieksze problemy w Polsce mamy z zagospodarowaniem opakowań typu Cryovag.

  • bdurKKNlEoomd

    VhF4DY kkgqjtpzoaxq, [url=http://cfirdqnwnydn.com/]cfirdqnwnydn[/url], [link=http://vigenqurmjut.com/]vigenqurmjut[/link], http://eldybgikpwpz.com/