Grupa Siegwerk z siedzibą w Niemczech, w Siegburgu koło Kolonii, czołowy w Centralnej Europie producent farb używanych do druku opakowań, przejęła kontrolę nad firmą Color Converting Inc. (CCI), drugim co do wielkości amerykańskim producentem wysokiej jakości farb graficznych do opakowań.

Przejęcie, które miało miejsce 1 grudnia 2003 roku, zostało zaanonsowane dnia 8 grudnia przez Prezesa Grupy Siegwerk, Herberta Forkera, na konferencji w Dusseldorfie. Odpowiednie agendy rządowe w USA zaaprobowały już to przejęcie.

"Jest to znaczący krok w internacjonalizacji Grupy Siegwerk. Jesteśmy obecnie w posiadaniu fabryk produkujących farby opakowaniowe w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji - możemy więc teraz zarówno doradzać jak i dostarczać nasze produkty o takiej samej, wysokiej jakości klientom na trzech najważniejszych rynkach" - mówi Herbert Forker.

Przejęcie wzmacnia pozycję Grupy Siegwerk jako lidera w dziedzinie usług związanych z wysokiej jakości farbami do druku opakowań. W tej chwili klienci mają do dyspozycji farby w ponad 10 tysiącach kolorów.
Źródło: ''