SILBO - polski producent wysokiej jakości opakowań dla branży spożywczej, kosmetycznej i chemicznej, z blisko 20-letnim doświadczeniem na rynku, poinformował o uzyskaniu zgodności z certyfikatem BRC, spełniając tym samym surowe wymagania stawiane wobec producentów opakowań dedykowanych m.in. żywności.

SILBO z certyfikatem BRC

Otrzymując certyfikat z notą A, potwierdzono wysoką jakość stosowanych w SILBO rozwiązań i wdrożonych standardów, a także restrykcyjnych wytycznych w zakresie higieny zakładu, produkcjii systemu zarządzania jakością. Posiadając zgodność z certyfikatem BRC firma potwierdza, że wytwarzane przez nią opakowania oraz stosowane materiały opakowaniowe są w pełni bezpieczne oraz nie zagrażają życiu i zdrowiu konsumentów. 

Certyfikat BRC został stworzony przez British Retail Consortium i  Institute  of  Packaging  w  2001 roku. Przyznawany jest na okres roku lub 6 miesięcy, w zależności od przyznanej noty. Jest jednym z kilku standardów zgodnych z inicjatywą GFSI (Global Food Safety Initiative), obejmującą bezpieczeństwo żywności na każdym etapie łańcucha dostaw.

 

Dowiedz się więcej o SILBO

 

Źródło: SILBO