Automatyczne systemy pakujące Sitma realizują najbardziej skomplikowane zadania usprawniające dystrybucję i logistykę wydawnictw wysokonakładowych.

Niektóre rozwiązania techniczne Sitma są unikalne i chronione patentami. W skład automatycznych systemów Sitma wchodzą bardzo szybkie maszyny pakujące oraz nastepujące moduły funkcjonalne (do wyboru - zależnie od potrzeb klienta):

- głowice adresujące (wycinanie i naklejanie etykiet adresujących)
- głowice drukujące "ink jet" (drukowanie adresów, kodów kreskowych, formularzy wysyłkowych itp.)
- automaty do pneumatycznego lub mechanicznego otwierania wydawnictw i wkładania załączników (ulotek, ofert itp.)
- automaty podające dodatkowe produkty (płyty CD, gadżety reklamowe itp.) pakowane razem z produktem głównym
- czytniki kodów kreskowych
- czytniki kodów pocztowych i automaty sortujące wg kodów
- automaty układające naprzemiennie pakiety z produktami dodatkowymi (np. z płytami CD) w celu uzyskania równej i stabilnej paczki
- automaty do zliczania i układania stosów wydawnictw (tzw.sztaplarki)
- wiązarki automatyczne do owijania paczek taśmą polipropylenową
- tunele do obkurczania termicznego

Poszczególne systemy różnią sie przede wszystkim szybkością pakowania oraz dopuszczalnymi rozmiarami pakowanych produktów, a także pewnymi rozwiązaniami specjalistycznymi. Wszystkie systemy Sitma mogą stanowić przedłużenie ciągów technologicznych w drukarniach. C-905 POLYMAIL
Automatyczny system do pakowania w folię i adresownia czasopism, katalogów i gazet z możliwością zastosowania wszystkich podstawowych modułów funkcjonalnych.

Szybkość: do 12 000 egz./godz.
Rozmiary egzemplarzy (dł. x szer. x wys.)
max. 400 x 330 x 35 mmC-80-750 POLYMATIC

Automatyczny system do pakowania i adresowania czasopism , katalogów, gazet i książek. W kompleksie funkcji systemu jest również kopertowanie przesyłek przez specjalny automat otwierający koperty i wkładający pakowane druki. Oprócz folii PE, PVC i PP (czystej lub zadrukowanej) - można także stosować papier jako materiał pakujący.

Szybkość: do 15 000 egz./godz.
Rozmiary egzemplarzy (dł. x szer. x wys.)
max. 420 x 330 x 40 mmC-950 POLY-PAPERMATIC

Najnowszej generacji wielozadaniowy, automatyczny system do pakowania i adresowania czasopism, katalogów i gazet. Jest uważany za najszybszy i najbardziej wydajny na świecie. Maksymalną szybkość pakowania osiągnięto m.in. dzięki zastosowaniu podajników z wirującymi dyskami nadającymi produktowi prędkość początkową. Proces pakowania jest sterowany i monitorowany elektronicznie. Zamiana materiału pakującego (folia lub papier) zabiera nie więcej niż 15 minut.

Szybkość:do 20 000 egz./godz.
Rozmiary egzemplarzy (dł. x szer. x wys.) max. 400 x 330 x 60 mm

W Polsce maszyny SITMA są sprzedawane od 1991r. Wśród polskich odbiorców są m.in. Wydział Wydawnictw Kancelarii Premiera, RUCH, Poczta Polska, Wydawnictwo "INFOR", Wyd. "Prószyński i S-ka", Donnelley Polish-American Printing Company.

Sprzedażą oraz serwisem technicznym maszyn i systemów pakujących SITMA w Polsce zajmuje się NORMA SYSTEM Sp. z o.o.
Źródło: ''

Komentarze

  • dobry art...

    dobry artykul, w kilku zdaniach wymieniono najwazniejsze funkcje maszyn. mam przyjemnosc pracowac na jednym starszym modelu... szukam informacji o szczegolach ustawiania maszyny do produkcji. moze ktos pomoze...? e-mail:mokar7@wp.pl