W oparciu o ponad 20-letnie doświadczenie na rynku maszyn poligraficznych i w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na coraz to doskonalsze urządzenia, hiszpański producent składarko-sklejarek Inramik stworzył, udoskonaloną wersję maszyn do produkcji opakowań z kartonu i tektury falistej – składarko - sklejarkę serii Xtra II.

Maszyna ta pozwala sprostać nawet najbardziej wygórowanym potrzebom klientów – ułatwia pracę z krótkimi nakładami, coraz bardziej skomplikowanymi projektami pudełek, szeroką gamą materiałów, a zarazem osiąga niezwykle wysoką produktywność. Wzmocniona i znacznie wydłużona (20,5 m przy kompletnej wersji) konstrukcja Xtry II pozwala na prace z dużymi prędkościami oraz na dokładniejsze i płynniejsze składanie nawet bardzo trudnych wykrojów tekturowych do 600g/m2 i z tektury falistej w fali B, E, F lub N. Prędkość pracy może być regulowana do 400 m/min.


Zespoły robocze Xtry II

Modułowa koncepcja oferuje różnorodność kombinacji dostarczających indywidualnych rozwiązań, pozwalających na wykonywanie określonych prac oraz na szybki rozwój linii produkcyjnej - maszyna może być wciąż udoskonalana i dopasowywana do coraz to nowych prac produkcyjnych. Każdy z nowych modeli Xtra II może być budowany z wielu, w pełni zamiennych modułów w celu skonstruowania sklejarki „skrojonej na miarę” dla każdego producenta opakowań.


Modułowa koncepcja oferuje różnorodność kombinacji produkcji

Dzięki zastosowaniu w Xtrze najnowszego systemu klejowego Nordson LogiComm ®, maszyna posiada szeroką gamę dodatkowych możliwości. Ten zintegrowany, modułowy, obsługiwany za pomocą ekranów dotykowych system klejenia pozwala na dokładną kontrolę nakładania kleju i weryfikację jego jakości. Wielofunkcyjne ekrany dotykowe mogą być umieszczone w każdym miejscu maszyny, znacznie ułatwiając obsługę. System reguluje klejenie na zimno i na gorąco z prędkością do 1200 m/min i dokładnością nakładania do +/- 0,25mm. Łatwy do zaprogramowania system może równocześnie wykrywać i kontrolować kilka różnych parametrów, jak np.: ilość i tolerancję nakładania kleju, zachodzące i przekrzywione wykroje, kody kreskowe o różnych formatach, aplikacje zabezpieczające, wadliwe złożenia, klapki i wkładki, okienka foliowe.


Wielofunkcyjne ekrany dotykowe mogą być umieszczone w każdym miejscu maszyny

Źródło: Instytut Transferu Technologii Poligraficznych
Źródło: ''

Komentarze