Ponowną popularność słodyczy sprzedawanych w indywidualnych smakach powoduje większy popyt na słoiki PET produkowane m.in. przez RPC Containers Blackburn.

Firma otrzymuje wiele zamówień od klientów, którzy szukają słoików w dużych rozmiarach, zapewniających doskonałą prezentację i ochronę wyrobów cukierniczych. Lekkie i odporne na stłuczenia tworzywo PET stanowi odpowiedni materiał na opakowania, które nie ulęgają rozbiciu i są wygodne podczas transportu i przeładunku. Ponadto PET zapewnia doskonałą przejrzystość, dzięki czemu konsumenci widzą zawartość opakowań na półkach.

Słoiki PET zyskują popularność nie tylko jako wygodny sposób na pakowanie indywidualnych smaków słodyczy. Wielu producentów słodyczy widzi w słoikach ciekawe opakowanie na prezent, a duża powierzchnia na zdobienia pozwala na umieszczenie na słoikach interesujących projektów etykiet, eksponujących wizerunek ekskluzywnego produktu.RPC Blackburn oferuje słoiki PET produkowane techniką formowania wtryskowego oraz wtryskiwania i rozciągania z rozdmuchem w rozmiarach od 250 ml do 4500 ml. Ponadto możliwości RPC jako dostawcy kompleksowych rozwiązań pozwalają klientom na wybór zamknięć z całego asortymentu RPC Halstead oraz różnorodnych zdobień oferowanych przez RPC Blackburn, m.in. rękawów foliowych i etykiet. Do klientów używających słoików PET produkowanych przez RPC Blackburn należą What Next Candy, Monkhill Confectionery, Nestlé, Tangerine i Odra.

Źródło:
Źródło: ''