Zakłady RPC Containers Blackburn wyprodukowały formowane na specjalne zamówienie słoiki gastronomiczne, które zapewniają produktom w odnowionej ofercie ziół i przypraw World of Spice lepsza prezentacje na półce oraz większa wygodę.

Firma World of Spice wprowadziła do sprzedaży nowe smaki i kolory i chciała dobrać do nich nowy format opakowania, które łączyłoby wyjątkową funkcjonalność wymaganą w sektorze gastronomicznym z atrakcyjną prezentacją wyróżniającą produkty w hurtowniach typu „cash and carry”. Firma World of Spice, która stosowała już standardowe pojemniki RPC Blackburn, uznała teraz, ze zakłady te będą idealnym partnerem do produkcji nowego opakowania według indywidualnego projektu.

Słoik cylindryczny o pojemności 915 ml jest formowany technika wtryskiwania i rozciągania z rozdmuchem z przezroczystego PET. Wysoki, pionowy kształt pozwala pracownikom lokali gastronomicznych szybko odnaleźć słoiki w ruchliwej kuchni, a zwężenie w środkowej części ułatwia podnoszenie i trzymanie.

W słoiki pakowanych jest ponad sto ziół i przypraw z asortymentu firmy. Produkty oznaczone są według rodzaju etykietami w czterech kolorach – zioła w zielonym, pieprze w czarnym, chilli w czerwonym, przyprawy w brązowym – z wydrukowanymi informacjami o danym produkcie. Dobrane kolorystycznie wieczka, zaprojektowane do szybkiego otwierania, produkowane są w RPC Halstead.

Źródło: RPC
Źródło: ''