Huta Szkła JEDLICE S.A. - jedna z firm wchodzących w skład holdingu "Warta Glass" otrzymała w konkursie PAKSTAR nagrodę oraz specjalne wyróżnienie za typoszereg słoików ze szkła bezbarwnego o nazwie RUSTICA LUX.

Słoiki przeznaczone do konfekcjonowania przetworów owocowo-warzywnych łączą w sobie cechy nowoczesnego opakowania szklanego, ciekawy design oraz walory ekologiczne
Rodzina słoików RUSTICA LUX stanowi przykład funkcjonalnie rozwiązanych opakowań, zaprojektowanych zgodnie ze współczesnymi trendami wzorniczymi. Sześciokątny kształt dna i proste ściany powodują, że słoiki są z jednej strony nowoczesne, z a drugiej -eleganckie.
Ponadto kształt opakowania skłania do stosowania etykiet typu "no-label". Takie rozwiązanie pozwala na swego rodzaju autoreklamę produktu znajdującego się w słoiku. Łatwo zatem ocenić jakość produktu zawartego w opakowaniu.

Słoiki posiadają podstawowe zalety opakowań szklanych tj. są nieprzepuszczalne dla gazów, w żaden sposób nie reagują z zawartością, podczas przechowywania produktów nie uwalniają szkodliwych substancji, nie wymagają stosowania powłok wewnętrznych, które w przypadku innych opakowań są niezbędne. Ocena higieniczna słoików nie wymaga skomplikowanych i długotrwałych badań laboratoryjnych, a produkty są obojętne dla środowiska.
Produkty występują w dwóch pojemnościach; ułatwia to rozpoznawanie marki produktu oraz stwarza producentom możliwość łatwiejszego dostosowania oferty handlowej do potrzeb różnych grup konsumentów.
Rodzina "Rustica lux" nie jest przy tym serią zamkniętą; Huta Szkła JEDLICE SA w każdej chwili – jak zapewniła pani Danuta Wielińska – Napierała (specjalista ds. PR w holdingu WARTA GLASS) – może wykonać wzory o innych pojemnościach.

...od pierwowzoru po produkt finalny

Pierwowzór produkowanych obecnie słoików „Rustica lux” stanowił słoik TO 320/3, którego projekt powstał w 1991 roku, w trakcie współpracy z jedną z niemieckich firm branży spożywczej. W roku 2000 rozpoczęto produkcję zmodernizowanej wersji tego opakowania: słoika TO 314/3. Opakowanie to w krótkim czasie zyskało duże zainteresowanie odbiorców, zwłaszcza z Niemiec.
W 2001 r. – odpowiadając na potrzeby rynku – wprowadzono do produkcji słoik TO 212/4. Z kolei w tym roku wprowadzono na rynek słoik „Rustica lux”, posiadający zamknięcie typu „Twist Off” z wysokim gwintem. Rozwiązanie to umożliwia zastosowanie wysokich wieczek, dzięki czemu produkt finalny zyskuje na funkcjonalności i estetyce. Produkt finalny można już podziwiać w renomowanych sieciach handlowych w całym kraju.

... nie mniej ważna ekologia

Nagrodzone opakowanie wykonane jest ze szkła, które nadaje się w 100% do recyklingu. Dobrze funkcjonujący w Polsce system zbierania, sortowania i wtórnego przerobu zużytych opakowań szklanych, stanowiących cenny surowiec dla przemysłu szklarskiego, przyczynia się w sposób istotny do zmniejszenia obciążenia środowiska. Kształt słoika o podstawie sześciokąta zapewnia optymalne wykorzystanie pojemności opakowań zbiorczych oraz środków transportu, przyczyniając się do znacznych oszczędności surowcowych i energetycznych.
Warto również podkreślić stałe dążenie Huty Jedlice do redukcji stopnia zanieczyszczenia środowiska poprzez inwestowanie w nowoczesne technologie.
Huta Szkła JEDLICE S.A. podejmuje szereg działań na rzecz ochrony środowiska. Innowacje wdrażane w przedsiębiorstwie służą nie tylko udoskonalaniu procesów produkcyjnych, ale także zmniejszaniu szkodliwego oddziaływania na środowisko. Przykładowo: w 1996 roku do zakładu doprowadzono gaz ziemny; trzy lata później uruchomiono wymiennik ciepła umożliwiający ponowne wykorzystanie ciepła, które wcześniej było "odpadem" produkcyjnym. Ponadto Huta aktywnie uczestniczy w działalności Forum Opakowań Szklanych – organizacji zajmującej się promowaniem selektywnej zbiórki opakowań szklanych.
Źródło: ''

Komentarze

 • Grutulacje

  Serdeczne gratulacje dla Pana Prezesa Wiciaka i całej firmy za piękną rodzinę słoików. Włodzimierz Rząsa

 • fajny słoik - gdzie go kupić?

  słoik jest naprawde fajny - widziałem na półkach z papryką - ja osobiscie chce aby eksponował mój miód - który jest przedni i doskonałej jakosci - jednak musi miec odpowiednia oprawe z poważniem Krzysztof majk@ids.pl

 • Gdzie to kupić???????????....

  Chetnie sprzedawałbym w takim słoiku miod...ale gdzie go moge nabyć??????????????

 • mój projekt słoika

  Czy można zamówić produkcję słoików według własnego projektu? Ile to kosztuje i jak długo trwa?

 • mój projekt słoika

  Czy można zamówić produkcję słoików według własnego projektu? Ile to kosztuje i jak długo trwa?

 • eee tam

  za granicą już dawno takie mają ale faktycznie jest dobry