Firma Fox’s Confectionery wybrała słoiki z PET o wysokiej przejrzystości dostarczane przez RPC Containers Blackburn jako opakowanie do sprzedawanych na wagę słynnych cukierków z serii Glacier o smaku miętowym i owocowym.

Fox’s potrzebuje słoików o dużych rozmiarach dla hurtowni tradycyjnych i typu „cash and carry”, które zaopatrują niezależnych detalistów na rynku słodyczy w całej Wielkiej Brytanii. Producent szukał trwałego i ładnego materiału na opakowania do dwóch produktów z serii Glacier i podobały mu się wprowadzone niedawno do oferty RPC Blackburn słoiki w stylu retro.

Słoiki produkowane są technika wtryskiwania i rozciągania z rozdmuchem, a ich projekt w stylu retro łączy wygląd tradycyjnego słoika na słodycze z zaletami nowoczesnego tworzywa PET, które jest lekkie, nietłukące i łatwe w użyciu oraz ma krystalicznie przejrzyste wykończenie, dzięki czemu produkty doskonale się prezentują.

Ze względu właśnie na tę przejrzystość firma Fox’s postanowiła zmienić używane wcześniej słoiki z PCV. „Wizerunek marki jest niezwykle ważny, a słoiki RPC Blackburn prezentują indywidualnie zawijane cukierki najbardziej efektownie” – wyjaśniła Tracey Mattock, dyrektor ds. marketingu w Fox’s Confectionery.

Firma Fox’s Confectionery wybrała pojemność 4,7 l – największy z oferowanych przez RPC Blackburn słoików do słodyczy. Duża powierzchnia na zdobienia nadaje się idealnie dla charakterystycznych etykiet ze znanym misiem polarnym firmy Fox’s, a dobrane kolorystycznie wieczka z RPC Halstead – niebieskie do miętusów i czerwone do cukierków owocowych Glacier – dodatkowo wyróżniają markę.

Źródło: RPC
Źródło: ''