Firma Smurfit Kappa poinformowała o nawiązaniu współpracy z globalnym dostawcą usług transportowych Scania, w celu zastąpienia niektórych z materiałów używanych w łańcuchu dostaw - rozwiązaniami papierowymi.

Smurfit Kappa, lider opakowań, miał przyjemność współpracować z działem Scania Parts Logistics, odpowiedzialnym za dystrybucję wszystkich części Scania.

Firma Scania ma złożony łańcuch dostaw z szeroką gamą produktów różnej wielkości, przy czym niektóre są szczególnie delikatne.

Scania zwróciła się do Smurfit Kappa z zapytaniem o przygotowanie opakowania dla szyb do samochodów ciężarowych, które obecnie były transportowane przy użyciu czterech różnych materiałów, w tym palet drewnianych i styropianu (EPS).

Smurfit Kappa wykorzystała swoją usługę SupplySmart by dokonać przeglądu każdego aspektu łańcucha dostaw firmy Scania. Tę analizę porównano następnie ze spostrzeżeniami, które zostały zebrane z ponad 60 000 łańcuchów dostaw w celu określenia możliwości dokonania zrównoważonych zmian.

Smurfit Kappa wypracowała nowatorską koncepcję, która zastąpiła wnętrza EPS i drewniane palety opakowaniami o strukturze plastra miodu, wykonanymi w pełni ze zrównoważonego materiału papierowego. Wraz ze zmianą, od zastosowania wielu materiałów do jednego rozwiązania materiałowego, przestrzeń niezbędna do przechowywania spadła o 50%, co przyniosło firmie Scania znaczne oszczędności w transporcie.

Brechtel Coox, Inżynier ds. opakowań w Scania Parts Logistics, powiedział:

- „Po kompleksowym przeglądzie w odniesieniu do wymagającego zadania, jakie przed nimi postawiliśmy, Smurfit Kappa udało się przedstawić nam pomysłowe rozwiązanie, które przerosło nasze oczekiwania. Scania Parts Logistics opiera się na zoptymalizowanym łańcuchu dostaw, dzięki któremu możemy zagwarantować naszym klientom obsługę na najwyższym poziomie.”

Erik Bunge, Dyrektor Generalny Smurfit Kappa Corrugated Benelux, dodał:

- „Ten projekt był wynikiem współpracy pomiędzy Smurfit Kappa a Scania Parts Logistics. Naszym punktem wyjścia było sprawdzenie w jaki sposób możemy zoptymalizować łańcuch dostaw pod względem czasu, kosztów i zrównoważonego rozwoju. Rozwiązanie w zakresie opakowań papierowych jakie zaproponowaliśmy łączy możliwości produkcyjne w zakresie opakowań z tektury falistej i o strukturze plastra miodu, jest solidne i pozwala nam zapewniać innowacyjne oraz niezawodne usługi naszemu cennemu partnerowi Scania.”

Smurfit Kappa i Scania nawiązały współpracę


Źródło: Smurfit Kappa