Smurfit Kappa, wiodący globalny dostawca papierowych rozwiązań opakowaniowych, w ramach najnowszej inicjatywy nawiązał współpracę z Sun Chemical, wiodącym producentem tuszy drukarskich i powłok lakierniczych. Projekt powstał w celu zapewnienia najbardziej trwałego i wydajnego rozwiązania w zakresie cyfrowego, opartego na technice laserowej kodowania, które spełnia wymogi klientów dotyczące opakowań i etykietowania.

Smurfit Kappa i Sun Chemical z nowym rozwiązaniem w zakresie kodowania opakowań!

Nowe rozwiązanie przeznaczone do kodowania opakowań zbiorczych jest połączeniem pudełek z nadrukiem fleksograficznym Smurfit Kappa z tektury falistej i systemu aktywnych powłok firmy Sun ChemicalSunLase. System ten jest gwarantem wysokiej jakości niezawodnego kodowania, które pozwala klientom na laserowe oznakowanie opakowań na końcu procesu produkcji. Dzięki możliwości oznakowania laserowego przy standardowej prędkości automatycznej linii pakującej, stanowi alternatywę dla bezpośredniego etykietowania termicznego.

W rezultacie zmniejsza się ilość zakłóceń w trakcie procesu pakowania, gdyż nie ma potrzeby etykietowania i drukowania. Oszczędza to czas produkcji, a w efekcie zwiększa wydajność operacyjną. System SunLase jest czysty, higieniczny (brak tuszu lub substancji chemicznych używanych przy produkcji), a także jest znacznie bardziej niezawodną formą kodowania, w porównaniu z etykietowaniem i drukowaniem. SunLase jest dostępny z białymi i przezroczystymi farbami, wrażliwymi na światło lasera. 

Kompleksowo przetestowane w obrębie branży FMCG rozwiązanie, dotyczące kodowania na końcu procesu produkcji, jest pomyślnie wykorzystywane przy opakowaniach tworzonych dla wiodących firm na rynku.

 

SunLase

 

- „Mamy zaszczyt współpracować z Sun Chemical, ekspertami w swojej dziedzinie, w zakresie rozwiązań opartych na znakowaniu laserowym. Jest to kolejny dowód na zaangażowanie Smurfit Kappa w zakresie innowacji, które tworzą znaczącą wartość dla klienta, spełniając jego potrzeby w zakresie opakowań” - powiedział Arco Berkenbosch, wiceprezydent ds. innowacji i rozwoju, Smurfit Kappa.

Michel Vanhems, menedżer EMEA ds. Sunlnspire, Tuszy do Efektów Specjalnych, Powłok Funkcjonalnych i Produktów SunLase Sun Chemical, komentuje:

- „Biorąc pod uwagę przepisy dotyczące identyfikowalności w połączeniu z potrzebą zapewnienia dużej i efektywnej pod względem kosztów wydajności, nasze partnerstwo ze Smurfit Kappa pozwoliło nam połączyć nasze doświadczenia, aby dostarczyć cyfrowe rozwiązanie oparte na technice laserowej, które spełnia wszystkie wymagania dotyczące zastosowań w przemyśle. Dokładne przetestowanie zastosowania naszego rozwiązania oraz fakt wdrożenia przez wiodące na świecie organizacje są dowodem na korzyści, które może ono zapewnić pod kątem wszechstronności, szybkości, później identyfikacji stanu dla szerokiej gamy opakowań zbiorczych”.

 

Źródło: Smurfit Kappa