Smurfit Kappa nieustannie poszerza swoje portfolio produkcji papieru w swojej flagowej fabryce papieru w Holandii.

Smurfit Kappa inwestuje w papiernię Roermond


Ostatnie dwa lata to okres, w którym fabryka papieru Roermond przeprowadziła szereg modernizacji maszyny papierniczej nr 1 (PM1), w tym przebudowę nawijarki, sekcji prasowni i suszenia oraz prasy zaklejającej. 

Ostatnie udoskonalenie, które ukończono na początku tego roku, polegało na zainstalowaniu nowoczesnego wlewu Gap Former, przebudowie systemu doprowadzania masy do wlewu oraz rozbudowie hali maszyn.

Po zakończeniu ostatniej fazy, maszyna PM1 o szerokości 5 metrów może teraz produkować fluting i testliner o masie 85-135 g/m2 z prędkością 1200 metrów na minutę. 

Nawiązując do inwestycji zrealizowanych w papierni, Laurent Sellier, dyrektor operacyjny Smurfit Kappa Paper Europe, powiedział:

- „Inwestycja w fabrykę papieru Roermond znacznie zwiększyła jej możliwości jako wiodącego dostawcy niskogramaturowego papieru makulaturowego.” 

- „Rośnie zapotrzebowanie na opakowania papierowe jako trwałą alternatywę dla tworzyw sztucznych i są one szeroko stosowane zarówno w handlu e-commerce, jak i w sektorze detalicznym.” 

- „W ramach inicjatywy Better Planet Packaging chcemy poszerzyć naszą ofertę innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na środowisko.” 

Fabryka papieru Roermond jest często wskazywana jako idealny przykład zrównoważonego rozwoju. Zintegrowany system do ponownego wykorzystywania pary wodnej, który optymalizuje zużycie energii w całym zakładzie, jest jednym z ostatnich wprowadzonych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 

Dowiedz się więcej o Smurfit Kappa

 

Źródło: Smurfit Kappa