Firma Smurfit Kappa, jeden z wiodących producentów opakowań papierowych na świecie, poinformowała o przejęciu rosyjskiej firmy Soyuz produkującej opakowania z tektury falistej, umacniając tym samym swoją pozycję w regionie.

Smurfit Kappa przejmuje rosyjską firmę Soyuz

Soyuz, z siedzibą w Moskwie, produkuje opakowania z tektury falistej dla różnych branż, zatrudniając około 300 pracowników.

Smurfit Kappa posiada już trzy fabryki w Sankt-Petersburgu w Rosji, które produkują bazujące na papierze produkty Bag-in-Box® dla klientów w całej Europie.

Przejęcie firmy wzmocni pozycję Smurfit Kappa w Rosji oraz poszerzy ofertę dla klientów międzynarodowych i lokalnych. Pozwoli również ustanowić Smurfit Kappa wiodącym międzynarodowym dostawcą opakowań z tektury falistej w Rosji.

Pim Wareman, Dyrektor Generalny Smurfit Kappa w Europie północno-wschodniej, ostatnie przejęcie skomentował:

- "Bardzo się cieszę z przejęcia Soyuz i witam pracowników firmy w Grupie Smurfit Kappa. Rosja jest dla nas atrakcyjnym rynkiem rozwoju z niesamowitym potencjałem. Cieszymy się mogąc zwiększyć naszą obecność na tym rynku, zwłaszcza na rozwijającym się rynku moskiewskim."

Saverio Meyer, Dyrektor Generalny Smurfit Kappa w Europie podsumował:

- "Przejęcie firmy wspiera naszą strategię rozszerzania oferty dla klientów, a nasze unikalne opakowaniowe aplikacje biznesowe umożliwiają dalszy rozwój działań Soyuz. Nasz szeroki asortyment produktów z tektury falistej, wraz z innowacyjną i szybko rozwijającą się działalnością z zakresu Bag-in-Box®, otwierają wiele możliwości zarówno dla Smurfit Kappa, jak i dla naszych klientów w Rosji".

 

Dowiedz się więcej o Smurfit Kappa

 

Źródło: Smurfit Kappa