Firma Smurfit Kappa zwróciła uwagę na wyraźny wzrost liczby firm poszukujących alternatywnych, zrównoważonych opakowań dla świeżych owoców i warzyw.

Smurfit Kappa: Rośnie zainteresowanie zrównoważonymi rozwiązaniami opakowaniowymi dla świeżych produktów

Lider w dziedzinie opakowań, który w zeszłym roku wdrożył inicjatywę Better Planet Packaging, opracowuje szereg produktów zastępujących mniej zrównoważone rozwiązania. Wiele marek znajduje się pod coraz większą presją i dokłada wszelkich starań, by stać się bardziej ekologicznymi. W niedawno przeprowadzonym badaniu 75% konsumentów wybrało opakowania papierowe od mniej zrównoważonych alternatyw.  

Do Smurfit Kappa zwrócił się m.in. portugalski producent winogron - Pomares do Sol. Zależy mu na opracowaniu rozwiązania, które spełniłoby jego wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju, podniosłoby znaczenie marki i było w stanie przetrwać podróż złożonym i wymagającym łańcuchem dostaw. 

Smurfit Kappa ma bogate doświadczenie w tworzeniu rozwiązań opakowaniowych dla sektora rolniczego, w tym wielokrotnie nagradzanego opakowania SoFruPak dedykowanego jagodom. 

Podobnie jak w przypadku opakowania SoFruPak, nowe rozwiązanie to łatwe w montażu tekturowe koszyczki, na których można nadrukować wysokiej jakości kolory i grafikę w celu przyciągnięcia uwagi konsumentów w warunkach handlu detalicznego. Można je w pełni przetwarzać i są one zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić doskonały stan i jakość owoców w drodze od gospodarstwa rolnego do konsumenta. 

Raul Andre, dyrektor generalny Smurfit Kappa Celapack, komentuje:

- Opakowanie to było wynikiem współpracy z Pomares do Sol, w trakcie której przeanalizowaliśmy wszystkie aspekty łańcucha dostaw i wymagania dotyczące produktu. Podniesienie znaczenia marki było kluczową kwestią. Stworzyliśmy rozwiązanie o żywotności odpowiadającej żywotności produktu, co jest również niezwykle ważne. 

Głównym założeniem inicjatywy Better Planet Packaging wdrożonej przez Smurfit Kappa jest zmniejszenie ilości odpadów opakowaniowych, a ostatecznie sprostanie wyzwaniom związanym z odpadami i śmieciami, które trafiają do oceanów i na wysypiska śmieci.

 

Dowiedz się więcej o Smurfit Kappa

 

Źródło: Smurfit Kappa