Firma Smurfit Kappa poinformowała o otwarciu nowego zakładu utylizacji odpadów w Toskanii we Włoszech, zwiększając tym samym swój potencjał w zakresie przetwarzania makulatury w tym regionie.

Smurfit Kappa rozbudowuje globalną sieć zakładów utylizacji odpadów

Smurfit Kappa Marlia będzie miała możliwość przetwarzania około 15 000 ton makulatury rocznie, przy czym oczekuje się, że w przyszłym roku liczba ta wzrośnie do 25 000 ton. Strategią zakładu jest jego lokalizacja - znajduje się on w dzielnicy, w której produkuje się 60% włoskiego papieru do produkcji tektury i 90% bibuły. 

Zakład w Marlii ściśle współpracuje z władzami lokalnymi, supermarketami i przedsiębiorstwami w celu zbierania zużytego papieru i tektury, żeby je następnie transportować do fabryki papieru Smurfit Kappa Ania w Lukka. Tam wykorzystuje się je jako surowiec do wytwarzania nowego papieru do produkcji tektury falistej.

Mówiąc o nowym obiekcie, dyrektor generalny Luca Mannori skomentował:

- Cieszymy się z uruchomienia tego nowego zakładu. To kolejny dowód naszego stałego zaangażowania w zrównoważony rozwój, a także ważny krok w rozwoju tego regionu. 

- Opakowania papierowe w 100% nadają się do recyklingu. Wszystkie kartony z tektury falistej, litej i składanej można poddać procesowi, w wyniku którego są przekształcane w nowe opakowania w mniej niż 14 dni. To potwierdza zastosowanie prawdziwie zamkniętego obiegu.

Henri Vermeulen, wiceprezes Smurfit Kappa Recovered Paper, dodał:

- Odzyskiwanie papieru jest kluczowym elementem gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach inicjatywy Better Planet Packaging wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie w recyklingu, aby tworzyć jeszcze bardziej zrównoważone koncepcje opakowań.

- Nowy zakład w Marlii odegra istotną rolę w zapewnieniu stałej dostępności wystarczającej ilości makulatury o dobrej jakości, aby zagwarantować spełnienie wymagań wszystkich naszych klientów w łańcuchu dostaw.

Firma Smurfit Kappa od dawna angażuje się w stosowanie najlepszych praktyk w zakresie recyklingu i dysponuje globalną siecią specjalistycznych zakładów utylizacji odpadów. 

 

Dowiedz się więcej o Smurfit Kappa

 

Źródło: Smurfit Kappa