Smurfit Kappa wprowadziła na rynek nowy rodzaj ekologicznego opakowania dla olejów silnikowych. Nowy produkt Bag-in-Box, specjalnie zaprojektowany dla przemysłu motoryzacyjnego, chroni i konserwuje olej.

Smurfit Kappa z nowym produktem Bag-in-Box dla olejów silnikowych

Olej silnikowy zazwyczaj był przechowywany w plastikowych butelkach, które zużywają około 85% więcej materiału niż proponowane nowe rozwiązanie Bag-in-Box

Innowacyjna nowa konstrukcja zapewnia łatwiejsze i bardziej precyzyjne nalewanie oleju oraz minimalizuje prawdopodobieństwo rozlania. Wzmocniony worek wewnątrz kartonu wykonany jest z unikalnego połączenia folii polietylenowej i nylonowej, co zapobiega rozprzestrzenianiu się zapachu i przenikaniu cząstek oleju. Dzięki zastosowaniu mocnych zgrzewów i mocnej folii, worek wykazuje również bardzo dobrą wytrzymałość na pękanie pod wpływem zginania.

Nowy produkt Bag-in-Box doskonale nadaje się do użytkowania w warsztatach samochodowych - eliminuje konieczność składowania plastikowych pojemników lub ciężkich kanistrów, które zajmują dużo miejsca. Oleje silnikowe w opakowaniach Bag-in-Box można łatwo wyeksponować na regale wraz z innym asortymentem.

Dostarczanie opakowań ułożonych na płasko ma wpływ również na zminimalizowanie i zoptymalizowanie paletyzacji i transportu. Pełne opakowania Bag-in-Box zajmują o około 9% mniej powierzchni w porównaniu z plastikowymi kanistrami i zużywają o około 85% mniej materiału niż sztywne plastikowe pojemniki. Oddzielenie worka od kartonu, który może zostać w całości poddany recyklingowi, jest niezwykle łatwe.

Thierry Minaud, CEO Smurfit Kappa Bag-in-Box komentuje:

- "Ostatnie przełomowe rozwiązanie w branży opakowań na oleje silnikowe pojawiło się ponad 30 lat temu. Teraz nadszedł czas, aby przejść na bardziej ekologiczne opakowania takie jak Bag-in-Box".

 

Więcej o Smurfit Kappa

 

Źródło: Smurfit Kappa