Firma Smurfit Kappa zdobyła pięć nagród WorldStar Awards 2017 w jednym z najbardziej prestiżowych światowych konkursów w dziedzinie opakowań.

Smurfit Kappa zdobywcą pięciu nagród WorldStar Awards 2017

Zdobyte nagrody są dowodem uznania dla nowoczesnych i zrównoważonych rozwiązań firmy w zakresie opakowań w takich kategoriach jak elektronika, tranzyt czy żywność i napoje.

Tegoroczne nagrody pokazują różnorodność innowacji w sieci EMEA grupy Smurfit Kappa i obejmują laureatów z Polski, Czech, Austrii i Danii.

Arco Berkenbosch, Wiceprezes ds. Innowacji i Rozwoju Smurfit Kappa skomentował:

- "Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni zdobyciem pięciu nagród WorldStar Awards. Są one wyróżnieniem dla naszych klientów i naszych światowej klasy projektantów będących na co dzień pasjonatami innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań."

 

Zwycięskie projekty:

  • Polska - przyjazne dla konsumenta rozwiązanie Ice-Box 5 l Bag-in-Box® umożliwiające szybkie i łatwe otwieranie oraz długotrwałą świeżość. Produkt jest atrakcyjny, przyjazny dla środowiska i zaprojektowany tak, aby umożliwiać łatwy transport.  
 Rozwiązanie Ice-Box 5 l Bag-in-Box®

 

  • Polska - opakowanie SoFruBox®", które umożliwia transportowanie owoców przy zachowaniu ich świeżości i bez uszkodzeń. 
SoFruBox®

 

  • Czechy - Levitating Player, "lewitujący" projekt opakowania chroniący wysokiej jakości elektronikę audio. 
Levitating Player

 

  • Dania - opakowania transportowe dla aluminiowych blach falistych, nagroda za nowy projekt, który zmniejsza zużycie surowców, jak również zwiększa liczbę palet, które mogą być transportowane jednocześnie. 
Opakowania transportowe dla aluminiowych blach falistych

 

  • Austria - Flexible Book Packaging został uhonorowany za zdolność do ochrony elementów podczas transportu, ograniczając uszkodzenia, co skutkuje mniejszą emisją CO2 ze względu na mniejszą liczbę zwrotów. 
Flexible Book Packaging

 

Przyznając nagrody, organizacja World Packagigng Organisation rozpatrzyła 291 zgłoszeń z 35 krajów. Oficjalne uhonorowanie Smurfit Kappa odbędzie się podczas wręczenia nagród w maju. 

 

Więcej o Smurfit Kappa

 

Źródło: Smurfit Kappa