Jedna z wiodących na świecie firm z branży opakowań - Smurfit Kappa, ogłasza podpisanie umowy zakupu firmy Litbag, celem wzmocnienia swej pozycji w Europie Południowej.

Smurfit Kappa zwiększa swoją działalność w zakresie Bag-in-Box® w Europie

Litbag ma szczególne doświadczenie w zakresie wielowarstwowych powłok barierowych EVOH, które zapewniają wydłużoną trwałość sprzedawanych produktów. Obecnie firma jest jednym z liderów na portugalskim rynku wina, eksportującym do wielu krajów, w tym Hiszpanii i Francji.

Nabycie firmy umożliwi Smurfit Kappa Bag-in-Box® wzmocnienie swojej pozycji na rynku w Europie Południowej i potwierdzenie statusu lidera w sektorze winiarskim.

- "Bag-in-Box® stwarza ogromne możliwości dla naszej grupy. Cieszymy się mogąc rozwijać nasz globalny zasięg i dostrzegamy w nadchodzących latach ogromne możliwości dla naszej działalności w zakresie Bag-in-Box® na całym świecie" - powiedział Roberto Villaquiran, CEO Smurfit Kappa Europe.

- "Litbag to dynamiczna firma mająca na swoim koncie sukcesy w zakresie innowacji i rozwoju rynku. Połączenie wyjątkowych produktów takich jak wykonana przez firmę powłoka oraz nasza technologia kraników VITOP znacznie poszerzy nasze możliwości" - skomentował Thierry Minaud, CEO Smurfit Kappa Bag-in-Box®.

- "Jesteśmy podekscytowani mogąc połączyć siły z Litbag i podkreślić naszą iberyjską obecność pod przewodnictwem Pascuala Martineza, Dyrektora Generalnego w tym regionie."

 

Więcej o Smurfit Kappa

 

Źródło: Smurfit Kappa