Zmodyfikowane innowacyjne pojemniki Snap Secure produkcji RPC Market Rasen zostały wykorzystane przez producenta ziół i przypraw Lions Foods Ltd jako kompaktowe opakowanie z zamknięciem gwarancyjnym do popularnej serii Lion.

Opatentowany przez RPC Market Rasen projekt Snap Secure jest szeroko wykorzystywany w zastosowaniach medycznych, ale jak wyjaśnia dyrektor handlowy Ashley Salter: „ze względu na wygodne wzornictwo, doskonale zabezpieczenie gwarancyjne i możliwość ponownego zamykania jest to idealne opakowanie także do ziół i przypraw”.

Firma Lions Foods Ltd wybrała pojemnik Snap Secure o pojemności 75 ml, który jest formowany wtryskowo z kremowego PP, do pakowania curry w proszku i suszonego tymianku marki Lion. Zakłady RPC Market Rasen wprowadziły szereg modyfikacji, aby maksymalnie dostosować opakowanie do tego zastosowania. Do podstawy pojemnika dodano zewnętrzny pierścień dla większej stabilności, a wieczko produkowane jest w 50% z HDPE i 50% PP, aby lepiej odpowiadało maszynom zamykającym stosowanym w Lions Foods Ltd.

Pojemniki zdobione są technika suchego offsetu wyróżniającymi się nadrukami barwnych, kwiatowych wzorów i po napełnieniu w Lions Foods Ltd wysyłane są do Nigerii.

Źródło:
Źródło: ''