Oddział firmy Sonoco Display and Packaging w Polsce pomaga markom konsumenckim w zdobywaniu udziału w rynku poprzez wyjątkowe, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie rozwiązania opakowaniowe. Firma chce opracować własne zasady zrównoważonego rozwoju i praktyki w zakresie ochrony środowiska, aby zapewnić korzyści społeczeństwu — zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Sonoco Display and Packaging z dumą chroni środowisko poprzez program RafCycle®

Jakub Jaskulski, specjalista ds. BHP i ochrony środowiska (po prawej) i Izabela Jędrzejczyk-Beck, koordynator ds. jakości, BHP i ochrony środowiska (w środku), pracujący w firmie Sonoco Display and Packaging, z dumą prezentują certyfikat RafCycle firmy UPM Raflatac wręczony przez Izabelę Antczak, kierownika ds. sprzedaży technicznej, UPM Raflatac Polska (po lewej)

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  1. Firma Sonoco Display and Packaging dołączyła do programu RafCycle, w celu zmniejszenia ilości produkowanych odpadów i zwiększenia świadomości pracowników w zakresie prawidłowej segregacji odpadów.
  2. Program RafCycle polega na przetwarzaniu zużytych etykiet samoprzylepnych, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypisko śmieci lub do spalarni.
  3. Program RafCycle został z powodzeniem przyjęty przez firmę Sonoco Display and Packaging, a teraz będzie wdrażany w innych placówkach firmy w Polsce. 

 

Firma Sonoco Display and Packaging pomaga markom zdobywać udział w rynku dzięki wyjątkowym, funkcjonalnym i atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniom oraz usługom opakowaniowym przy zachowaniu wysokich standardów wydajności produkcji.

 

Zmiana sposobu myślenia pracowników

Innowacyjna usługa RafCycle firmy UPM Raflatac polega na odbieraniu odpadów etykietowych, które w przeciwnym razie byłyby składowane na wysypiskach lub spalane, a następnie ich transporcie w celu dalszego przetworzenia i wykorzystania do produkcji nowych materiałów. Odpady są odbierane bezpośrednio od partnerów programu RafCycle, np. Sonoco Display and Packaging, dzięki czemu firmy mogą skutecznie pracować nad wdrażaniem gospodarki cyrkulacyjnej.

- Przystąpiliśmy do programu RafCycle, aby zmniejszyć ilość odpadów produkowanych przez naszą firmę i w ten sposób przyczynić się do ochrony środowiska - wyjaśnia Izabela Jędrzejczyk-Beck, koordynator ds. jakości, BHP i ochrony środowiska w firmie Sonoco Display and Packaging. - Chcieliśmy również zwiększyć świadomość pracowników w kwestiach związanych z odpadami i poprawić ich zaangażowanie w segregację śmieci w obszarze produkcji. To była najtrudniejsza część projektu: zwiększenie świadomości, opracowanie procesu segregacji odpadów i szkolenie pracowników.

 

Współpraca przynosi wyniki

- Pracownicy zaangażowani w segregację odpadów wspierali ten projekt - mówi Jakub Jaskulski, specjalista ds. BHP i ochrony środowiska w firmie Sonoco Display and Packaging, który zagospodarował obszar przeznaczony do przechowywania posegregowanych odpadów i codziennie zajmował się nadzorowaniem go, aby mieć pewność, że segregacja jest prowadzona w prawidłowy sposób. - W związku z tym, że inicjatywa spotkała się z pozytywnym przyjęciem, do programu RafCycle dołączy pozostałe pięć zakładów firmy w Polsce. Chcemy promować zasady dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska, dlatego program RafCycle doskonale wpisuje się w szerszą wizję i wartości naszej firmy. 

- Nasza współpraca z UPM Raflatac od samego początku była udana, a wszelkie zgłoszone problemy zostały natychmiast rozwiązane - mówi Izabela Jędrzejczyk-Beck. - Firma UPM Raflatac wprowadza istotne innowacje w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, dlatego z dumą nosimy miano partnera programu RafCycle oraz, oczywiście, chronimy środowisko i naszą planetę!”

 

Sonoco Display and Packaging


Sonoco Display and Packaging

Firma Sonoco, założona w 1899 roku, jest światowym dostawcą różnorodnych opakowań konsumenckich, produktów przemysłowych, opakowań ochronnych oraz usług związanych z łańcuchem dostaw opakowań. Firma Sonoco Display and Packaging projektuje, produkuje, składa i dostarcza rozwiązania opakowaniowe oraz stojaki promocyjne do punktów sprzedaży. Odwiedź witrynę internetową firmy Sonoco »

 

Dowiedz się więcej o UPM Raflatac

 

Źródło: UPM Raflatac