Sonoco oferuje teraz pod nazwą Sonoco Phoenix obszerną paletę łatwo otwierających się stalowych pokrywek (EZO), zdzieralnych systemów otwierania w postaci błony aluminiowej (UltraSeal, SealSafe) i pokrywek z wentylami dla przetworzonych i nie przetworzonych artykułów spożywczych.

Systemy otwierania Sonoco Phoenix, które można otworzyć gołą ręką przeznaczone są dla pojemników metalowych, z tworzyw łączonych, kartonu i tworzyw sztucznych o średnicy 52 mm i 153 mm. Przedsiębiorstwo posiada sześć zakładów produkujących systemy otwierania w Ameryce Północnej oraz światową sieć dystrybucji.
Obecnie dostarcza swoje produkty wielu czołowym producentom dóbr konsumpcyjnych w Europie, Ameryce Północnej, Południowej i Azji. Tom Coker, wiceprezes działu Produkty Konsumenckie z Sonoco Europa jest zachwycony szansami jakie ten zakup stworzył dla Sonoco i jego europejskich klientów. Dzięki przejęciu Phoenix Packaging Sonoco będzie mogło zaoferować swoim klientom i produkowanym przez nich opakowaniom większą wartość dodatkową. "Zakup Phoenix Packaging jest bez wątpienia znaczącym rozszerzeniem dla Sonoco i naszej linii metalowych pokrywek. Przedsiębiorstwa dóbr konsumpcyjnych szukają obecnie kooperantów, którzy spełniają szereg wymagań stawianych opakowaniu i pomagają uprościć procesy zakupu, produkcji i zarządzania", wyjaśnia Coker. "Jednocześnie szukamy możliwości zwiększenia wartości ich produktów poprzez opakowanie. Łatwo otwierające się pokrywki są wygodne dla konsumenta, ponieważ produkt jest przez to łatwiejszy w obsłudze. Opakowania tradycyjne otrzymują w ten sposób nowoczesny i aktualny wygląd." Aby pomóc klientom w przestawieniu się na pokrywki metalowe lub w zwiększeniu produktywności linii do spawania tych pokrywek Sonoco Phoenix będzie oferować także doradztwo podczas zakupu nowych lub używanych linii spawalniczych, instalacji urządzenia, organizacji zakładu i usuwania błędów. Przedsiębiorstwo będzie też mediatorem w kwestiach dotyczących produkcji metalowych pokrywek. Poza tym organizować będzie szkolenia. "Szukamy zarówno nowych klientów, którzy po raz pierwszy przechodzą na pokrywki metalowe, jak i takich, którzy od lat używają tych zamknięć", mówi Coker.
"Ważne jest, abyśmy nie byli wyłącznie dostawcami pokrywek, ale również pomagali w optymalnej integracji nowych systemów z liniami opakowaniowymi i gwarantowali zachowanie wysokiej efektywności spawania".