Firma Piab przedstawia nową przyssawkę próżniową F-BXT, opracowaną specjalnie do przenoszenia cienkich i delikatnych produktów spożywczych, takich jak makaron do lasagne lub bardzo cienkich plastrów chrupkiego pieczywa.

Specjalistyczna przyssawka do pobierania płatków makaronu do lasagne

Przyssawki F-BXT dopuszczone do kontaktu z żywnością są rozwiązaniem dostosowanym do potrzeb klienta. Posiadają wyjątkowo długą i cienką wargę, która umożliwia obsługę delikatnych płatków makaronu. Przyssawki nadają się do bezpośredniego pobierania produktów spożywczych. Gwarantują bezpieczeństwo, niezawodność i higienę zautomatyzowanych operacji podczas pracy z płatkami lasagne lub podobnymi ładunkami.

Przyssawki F-BXT zostały opracowane przez doświadczony zespół specjalistów z Piab. Na powierzchni F-BXT nie ma żadnych zagłębień, w których mógłby gromadzić się pył i brud, co ułatwia ich czyszczenie. Można je myć bezpośrednio na miejscu - nie jest potrzebny ich demontaż. Przyssawki wykonane są z silikonu spożywczego i spełniają najwyższe standardy higieniczne. Są one dostarczane z mocowaniami ze stali nierdzewnej lub plastiku. Oba te materiały są zatwierdzone przez FDA i są zgodne z normami UE EU 1935.

Wykrywalne, niebieskie przyssawki nadają się do pracy z wizualnymi systemami kontroli, które są szeroko stosowane w przemyśle spożywczym. Przyssawki i mocowania mogą być również używane z dostępnymi na rynku wykrywaczami metalu. Kombinacja mieszków 2 ½ w kształcie lejka i stabilnego korpusu o dużym przepływie próżni zapewnia niezawodne trzymanie produktów nawet w aplikacjach o dużych prędkościach i przyspieszeniach.

Podobnie jak inne przyssawki Piab zatwierdzone do kontaktu z żywnością, F-BXT eliminują potrzebę stosowania drogich i niewygodnych kompensatorów sprężynowych/tłoków na eżektorach lub oprzyrządowaniu ramion robotów. W rezultacie klient otrzymuje prostszą i tańszą instalację.

Firma Piab obsługuje szeroką gamę gałęzi przemysłu oferując standardowe jaki i specjalistyczne przyssawki. Inżynierowie zajmujący się techniką próżniową, to wykwalifikowani projektanci, którzy są w stanie zaoferować klientom indywidualne rozwiązania wykorzystujące przyssawki.

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: Piab