Białostocka drukarnia Cezar może pochwalić się najnowocześniejszą na świecie maszyną drukarską Speedmaster CD 102 Duopress, zaprojektowaną specjalnie dla niej przez niemiecką firmę Heidelberg. 21 bm. w siedzibie spółki z wielką pompą uroczyście uruchomiono linię.

Ważąca 70 ton maszyna o długości 28 metrów za 4 mln euro łączy w sobie dwie technologie druku: offsetową i fleksograficzną. Przeznaczona jest do zadrukowywania skrajnie różnych powierzchni, takich jak kartony, papiery powlekane, niepowlekane i metalizowane, laminaty, a także folie. Maszyna jest w pełni zautomatyzowana i drukuje z maksymalną prędkością 15 tys. arkuszy na godzinę. Wyposażono ją m.in. w nowoczesny system kontroli jakości arkusza, zapewniający druk bez zarysowań (arkusz prowadzony jest między zespołami na tzw. poduszce powietrznej). Urządzenie jest optymalne do produkcji druków skomplikowanych ze względu na możliwość wykonania wielu różnych uszlachetnień w czasie jednego przejścia arkusza przez linię. Umożliwia uzyskanie nowych efektów, do tej pory do osiągnięcia tylko przy zastosowaniu innych technik druków.

Jak zapewniał Walter Staehlin, wiceprezes Heidelberga podobnych maszyn, ale o standardowej konfiguracji jest na świecie kilka natomiast egzemplarz skonstruowany dla Cezara to jedyne takie urządzenie na świecie.

Dzięki nowej inwestycji Cezar ma zamiar zwiększyć produkcję w tym roku o ok. 40 proc.
Do 2010 r. zarząd ambitnie planuje wzrost sprzedaży do 100 mln euro, co mają umożliwić inwestycje podobne do Duopress. W tym roku firma zainwestowała już 10 mln euro. Zwiększenie produkcji to także wzrost zatrudnienia - firma zamierza zatrudnić do końca przyszłego roku ok. 100 osób.

Drukarnia Cezar sp. z o.o. - jest krajowym liderem, specjalizującym się w drukach zaawansowanych technologicznie. Działa na czterech polach produkcji: etykiet wysoko przetworzonych dla branży alkoholowej; etykiet na tworzywie sztucznym do produkcji opakowań; opakowań dla branży kosmetycznej; druków wyspecjalizowanych do produkcji materiałów reklamowych (m.in. dla koncernu Gillette).
Źródło: ''

Komentarze

  • porazka

    Ten Speedmaster CD 102 Duopress to porażka, więcej stoi zepsuta niż pracuje, ale za takie pieniądze jakie płacą to i tak dobrze ze ktoś chce tam pracować.........

  • W ostatnie wakacje miałem okazję popracować w angielskiej drukarnii produkującej opakowania do 'fast foodów'. Miejscowy drukarz pytając mnie o poziom drukarnii w polsce, wyraził jednocześnie wątpliwość co do naszego parku technologicznego. Miło jest poczytać, że nie mamy czego się wstydzić. Tak trzymać : )

  • druga strone medalu

    Drukarnia Cezer jest krajowym liderem w dziedzinie poligrafii, zgadzam się w tym. Ale: dyrekcja tej firmy to banda idiotów nie potrafiących dbać o pracownika, z prezesem na czele. prezes inwestując w firmę robi to kosztem pracowników. nie wspomne już o wypłatach które nejwcześniej przychodzą po 15 każdego miesiąca. wiem coś o tym gdyż byłem pracowikiem tej firmy przez dosyć długi czas.