Miło nam poinformować, że wyłoniono listę sponsorów II Regat Branż Tworzyw Sztucznych i Opakowań. Do udzału w II Regatch Branż Tworzyw Sztucznych i Opakowań zakwalifikowało się ponad 40 załóg.

Lista Sposorów:

ANWIL SA

ANWIL SA (do kwietnia 1998 roku Zakłady Azotowe "Włocławek" S.A.) to jedno z największych przedsiębiorstw branży chemicznej w Polsce, już od ponad 30 lat działające na rynku polskim i za granicą. Swoją pozycję na krajowym i zagranicznych rynkach zawdzięcza przede wszystkim wysokiej jakości wytwarzanych produktów.

Działalność w zakresie produkcji polichlorku winylu objęta jest systemem zapewnienia jakości zgodnym z wymaganiami normy ISO 9002 zaś w zakresie wytwarzania granulatów ,suchych mieszanek na bazie PCW oraz płyt z PCW systemem zapewnienia jakości zgodnym z wymaganiami normy ISO 9001.

ANWIL SA jest przedsiębiorstwem produkującym wyroby dla przemysłu przetwórczego różnych branż oraz środki produkcji dla rolnictwa. ANWIL SA jest jednym z największych producentów nawozów azotowych w kraju, produkuje saletrę amonową i saletrzak - CANWIL. W 2004 roku w Kompleksie Nawozowym ANWILU SA rozpoczęto wdrażanie komputerowego systemu LABA. System ten pozwala na analizę parametrów produkcji na każdym etapie procesu technologicznego, co zapewni utrzymanie wysokiej jakości produktów ANWILU SA. Od sierpnia 2004 roku ANWIL SA jest członkiem European Fertilizer Manufacturers Association (EFMA). Nawozy azotowe oferowane przez ANWIL SA posiadają certyfikat najwyższej jakości Q nadany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

ANWIL SA jest jedynym w Polsce producentem suspensyjnego polichlorku winylu (nazwa handlowa Polanvil), wykorzystywanego m.in. do produkcji granulatów, profili budowlanych, rur wodociągowych i kanalizacyjnych. Produkt posiada wymagany atest dopuszczający go do stosowania w wyrobach stykających się z żywnością i ciałem człowieka. O najwyższej jakości Polanvilu może świadczyć dopuszczenie tego produktu jako surowca do produkcji drobnego sprzętu medycznego. Blisko połowa produkcji Polanvilu eksportowana jest na wymagający rynek Unii Europejskiej.

Ponadto w ANWILU SA wytwarzane są granulaty kablowe z PCW (izolacyjne i osłonowe), mieszanki sypkie na bazie PCW, a także twarde granulaty techniczne przeznaczone m.in. do produkcji paneli ściennych, profili budowlanych i elektroinstalacyjnych. Od roku 1998 produkowane są płyty z PCW - lite (Anwidur) i spienione (Anwipor). W roku 2002 w ofercie pojawiły się płyty spienione w wersji light.

Wiecej informacji na: www.anwil.pl
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "INTER-EKO"

Korzenie firmy INTER-EKO sięgają roku 1982. Firma zajmuje się przetwarzaniem odpadów z tworzyw sztucznych w wysokiej jakości regranulaty PCV. Wachlarz zastosowań regranulatów firmy INTER-EKO jest bardzo szeroki - od rur kanalizacyjnych po profile okienne.

W zakresie swoich usług firma oferuje:

1. Mielenie: Firma zajmuje się mieleniem zlepów, zderzaków samochodowych, skrzynek oraz odpadów o dużych gabarytach.

2. Granulację: firma oferuje usługę granulowania różnego rodzaju tworzyw sztucznych.

Więcej informacji na: www.inter-eko.pl
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe MINBUD

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe MINBUD jest spółką jawną założoną przez panów Ryszarda Sikorskiego i Zdzisława Żarka. Firma powstała w 1984 roku. Od początku swej działalności produkuje wyroby z tworzyw sztucznych, głównie dla budownictwa.

Asortyment oferowany przez firmę obejmuje: · rury elektroinstalacyjne sztywne samo gasnące,
· uchwyty do rur sztywnych i giętkich otwarte i zamykane,
· złączki kompensacyjne, proste, kątowe, w tym hermetyczne do rur i puszek elektroinstalacyjnych,
· kanały i listwy elektroinstalacyjne z osprzętem,
· rury karbowane giętkie z akcesoriami,
· rury elastyczne ze spiralą, gładkie wewnątrz z osprzętem,
· puszki natynkowe, podtynkowe, do regipsu, w tym hermetyczne.

Wytrzymałość mechaniczna wyrobów wynosi 320 N/5 cm i 750 N/5 cm. Wszystkie sprzedawane przez firmę MINBUD wyroby posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. W 2000 roku wprowadzono w firmie system zapewnienia jakości zgodny z ISO 9001 certyfikowany przez RW TÜW Niemcy.

Firma posiadając odpowiednie maszyny i oprzyrządowanie do tego typu produkcji jest również otwarta na różnego rodzaju kooperacje produkcyjne z wykorzystaniem wtrysku, wytłaczania i innych. Obecnie prowadzi działalność eksportową na rynkach zagranicznych. Wyroby firmy MINBUD obecne są już na Litwie, Łotwie, Estonii oraz Ukrainie, Białorusi, Rosji, Słowacji, Czechach.

Więcej informacji na: www.minbud.pl
Plastics Europe Polska

Pod koniec 2004 roku utworzona została nowa organizacja zrzeszającej europejskich producentów tworzyw sztucznych Plastics Europe. Polska Izba Przemysłu Chemicznego podjęła działania celem powołania Komisji Producentów Tworzyw Sztucznych pod nazwą Plastics Europe Polska, która w styczniu 2005 roku została członkiem tej organizacji.

Stowarzyszenie Plastics Europe łączy obecne europejskie, i narodowe organizacje przemysłu tworzyw sztucznych w jedną organizację. Plastics Europe reprezentuje ponad 90% zdolności produkcyjnych surowców w Europie. Swoją pozycję opiera na członkostwie ponad 120-stu firm.

Więcej informacji na: www.plasticseurope.org
Przedsiębiorstwo wielobranżowe TYREX

Przedsiębiorstwo wielobranżowe TYREX zostało utworzone w 1990 roku. Od początku swojej działalności zajmuje się dystrybucją surowców tworzyw sztucznych. Oferta firmy obejmuje surowce pierwotne jak również off grade.

W ofercie firmy TYREX znajdują się produkty firm: TVK; SLOVNAFT; IPIRANGA PETROQUIMICA; BASELL ORLEN POLYOLEFINS; CHEMOPTEROL; TOTAL PETROCHEMICALS; DWORY , GLOBAL COLORS, AMBRESIL, jak również wiele innych (okresowo).

Więcej informacji na: www.tyrex.pl
Więcej informacji na: www.regaty.tworzywa.com.pl
Źródło: ''