Redakcja naszego serwisu została zaproszona na ósme już spotkanie zorganizowane dla klientów biura handlowego Cezexu (dystrybutora papieru), które odbyło się 6 września w góralskiej bacówce na plaży w Gdańsku-Jelitkowie.


Imprezy dla klientów zostały zapoczątkowane w 1996 roku i dzięki swej cykliczności na stałe wpisały się w życie środowiska drukarskiego na Pomorzu. Do bacówki przybyło około 250 przedstawicieli pomorskich drukarni, zakładów poligraficznych, agencji reklamowych, wydawnictw, hurtowni papierniczych oraz przedstawiciele prasy branżowej. Idea, która przyświeca spotkaniom jest niezmienna od lat - podziękowanie klientom za wieloletnią partnerską współpracę.

Jak co roku sobotniej imprezie towarzyszyła luźna i wesoła atmosfera, dobra muzyka, góralskie menu i liczne konkursy związane z papierem - co sprzyjało wspaniałej zabawie, tańcom i hulankom do rana. Uczestnicy imprezy prześcigali się w pomysłach na najbardziej oryginalną i atrakcyjną czapkę zrobioną z papieru, w wydzieraniu najdłuższego węża papierowego. Atrakcją wieczoru były pokazy sztuki drukarskiej Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie połączone z nauką pisania gęsim piórem. Organizatorzy nie zapomnieli także, że morskie powietrze wyostrza apetyt - nie zabrakło zatem soczystego pieczonego prosięcia, wiejskiej kaszy i pysznych surówek.

Spotkanie pozostawiło w nas wiele pozytywnych wspomnień. Mamy nadzieję, że ta miła atmosfera z jaką przyjęto redakcję oraz gości przyczyni się do jeszcze lepszej integracji pomorskiego świata poligraficznego i wydawniczego.

Kolejne spotkania z Cezexem niebawem w Wielkopolsce oraz na Śląsku.
Źródło: ''