Firma Stäger rozpoczęła współpracę z Plantic Technologies Ltd. Produkcja firmy uzyskała w związku z tym homologację na poddawanie obróbce nowego tworzywa o nazwie Plantic. Jest to biodegradowalne tworzywo, którego podstawowym składnikiem jest krochmal (wytwarzany z mąki kukurydzianej), dzięki czemu surowiec ten jest odnawialny i biodegradowlany oraz idealnie nadaje się do kompostowania.

Polilaktyd wytwarzany jest z sfermentowanej mączki kukurydzianej oraz jest biodegradowalny. Tworzywo zachowało właściwości takie jak przejrzystość, możliwość stosowania nadruku, tłoczenia, klejenia czy zgrzewania – porównywalne z folią PET. Jednak dostępność tworzywa jest limitowana, a jego zastosowanie musi być uzgodnione w oparciu o konkretny projekt.

Oba rodzaje tworzywa produkowane są z odnawialnych surowców, takich jak kukurydza, dzięki czemu wymagają zużycia mniejszej ilości zasobów kopalnych niż tworzywa sztuczne wytwarzane na bazie ropy naftowej. Tym samym znaczenie tych materiałów z upływem czasu znacznie wzrośnie.

Źródło: www.staeger.eu
Źródło: ''