Wydawać się by mogło, że to niemożliwe jednak firma Ball Corp. zapowiedziała wprowadzenie na rynek puszek stalowych wykonanych w technologii „The Fusion-Tek™ Microwavable Can”.

Firma deklaruje że jest to jedyne na świecie tego typu rozwiązanie. Każdy producent kuchenki mikrofalowej ostrzega w swojej instrukcji obsługi, że metal osłania żywność przed oddziaływaniem promieniowania mikrofalowego. Metalowe ozdoby mogą też wywoływać zjawisko łuku elektrycznego.

Ball Corp. Wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, którzy nie chcą wykładać potraw z puszek i chcieliby je od razu wstawić do mikrofali. W technologii The Fusion-Tek™ dla puszek zastosowano folie wielowarstwowe PP/EVOH o specjalnych właściwościach. Folie te intensyfikują przenikanie energii mikrofalowej przez ścianki puszki. Producenci zastrzegają, że innowacyjne puszki będą miały konkurencją cenę w stosunku do specjalnych opakowań, które można stosować w kuchenkach mikrofalowych.

Źródło: Ball Corp. - www.ball.com
Źródło: ''

Komentarze

  • SŁOIK BARIEROWY

    Uważam, że słoik wielowarstwowy z barierą Grivory G21 byłby lepszy od puszki. Też posiada szeroki wlew, jest z tworzywa i mozna uzyskać różne kształty opakowania. Bezpieczne, lekkie i zdrowe. www.zdroweopakowanie.pl