Data publikacji: .

Materiał rPET100 do produkcji opakowań firmy Starlinger viscotec to nowatorskie rozwiązanie w zakresie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych: jest przeznaczony do recyklingu i produkowany z przetworzonego PET.

Nowy materiał jest pierwszym materiałem opakowaniowym, który łączy trzy właściwości pozwalające zrewolucjonizować opakowanie produktów nabiałowych i  produktów pakowanych na gorąco: materiał jest odporny na wysokie temperatury do 100°C, można wykonać go z w 100% z przetworzonego surowca i w 100 % poddać go recyklingowi. Opakowania na żywność wykonane z rPET100 stanowią  zrównoważoną pod względem środowiskowym alternatywę do jednorazowych kubków, pojemników i tacek wykonanych z poliolefinów, których właściwości ulegają pogorszeniu z każdym cyklem przetwarzania.  Ponadto, przetworzone poliolefiny nie są dopuszczone w Europie do kontaktu z żywnością jako surowiec wtórny zgodnie zgodnie z EFSA.

rPET100 opiera się na sprawdzonej i ugruntowanej technologii

Materiał można produkować i przetwarzać przy pomocy istniejących na rynku technologii recyklingu mechanicznego. W procesie polikondensacji stałego materiału, płatki poużytkowego PET są dogłębnie oczyszczane i odpowiednio przetworzone wykorzystane są do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Ponadto przywracane są właściwości mechaniczne materiału poprzez zwiększenie jego lepkości właściwej, aż do poziomu pierwotnego surowca. Linie do produkcji folii PET zaprojektowane przez Starlinger viscotec są przeznaczone specjalnie do produkcji materiału rPET i mogą działać w 100% na przetworzonym materiale. Przetwórcy korzystający z wyposażenia Starlinger viscotec są w stanie, bez wprowadzania zmian w konfiguracji istniejących instalacji, produkować folie rPET100, które podlegają procesowi termoformowania podobnie jak konwencjonalny PET, polipropylen czy polistyren.

rPET

O Starlinger viscotec

Starlinger viscotec to oddział Starlinger & Co. GmbH, światowego lidera na rynku maszyn i gotowych linii do produkcji  opakowań z tworzyw sztucznych. Firma Starlinger viscotec z siedzibą w Austrii od 16 lat dostarcza do klientów na całym świecie linie produkcyjne do ekstruzji folii PET oraz  instalacje do recyklingu i uszlachetniania odpadów opakowaniowych PET dla przemysłu spożywczego.

Stosowane systemy Starlinger dostarczają materiał rPET  bezpieczny do kontaktu z żywnością, używany w produktach spożywczych przez  wielu właścicieli marek, a także przez różnorodne kontrolne instytucje krajowe i międzynarodowe. Uzyskane w procesie końcowym produkty takie jak granulat i materiał, dopuszczone do kontaktu z żywnością, pozwalają produkować klientom opakowania wykonane w  100%  z przetworzonego materiału PET (politereftalanu etylenu).

Wyłączny przedstawiciel Starlinger viscotec na Polskę:

KF Technologie

www.kftechnologie.com.pl